“Atatürk’e ve Mirasına İhanet!”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı töreninde tek bir Atatürk resmi bile olmamasına tepki gösteren Eğitim-Sen Ordu Şubesi Başkanı Nursen Kaymaz, “Atatürk’e ait bir resmin olmaması, Atatürk’e ve onun bıraktığı mirasa yapılacak en büyük saygısızlık ve ihanettir.” dedi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
“Atatürk’e ve Mirasına İhanet!”
“Atatürk’e ve Mirasına İhanet!”
Haber albümü için resme tıklayın

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında Tayfun Gürsoy Parkı'nda herhangi bir Atatürk resminin bulunmaması tepkilere neden oldu. Yalnızca Türk bayrakları bulunan alana CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel'in tepkisi ardından vinçle Atatürk portresi asıldı.

23 Nisan Skandalına Eğitim-Sen’den Tepki

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilan ettiği bayramda tek bir resminin bile olmamasına Eğitim-Sen Ordu Şubesi Başkanı Nursen Kaymaz tepki gösterdi.

“Atatürk’e ve Mirasına İhanet!”

Bu durumu saygısızlık ve ihanet olarak değerlendiren Kaymaz, tepkisini şu ifadelerle dile getirdi:

“23 Nisan 1920 ümmetten millete, saltanattan cumhuriyete geçisin önemli bir aşamasıdır. Yeni meclisin açılmasıyla millet egemenliği kayıtsız şartsız millete emanet edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda büyük rolü olan ilk meclisi aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’nda başlatarak bağımsızlık mücadelemizin de ilk ateşini yakmıştır.

“Atatürk’e ve Mirasına İhanet!”

“Bu Çabalar Boşuna”

Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, böylesi önemli bir günü çok sevdiği çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan çocuklara armağan edilen tek evrensel bayramdır. Ve Atatürk dünya tarihinde çocuklara bayram hediye eden tek liderdir. Bugün Atatürk’ün çocukların bayram kutlamaları için toplandığı alanda Atatürk’e ait bir resmin, bir posterin olmaması Atatürk’e ve onun bıraktığı mirasa yapılacak en büyük saygısızlık ve ihanettir. Ancak herkes iyi bilmelidir ki, bu çabalar boşunadır. Atatürk’ün çocukları ve gençleri onun bıraktığı mirasa dört elle sarılıyor ve sarılmaya devam edecektir. Biz öğretmenleri olarak da bu konuda onları her zaman aydınlatacağız. “

23 Nis 2024 - 16:30 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak