Ordu Rotary Kulübü Farkındalık Oluşturmaya Devam Ediyor

Ordu Rotary Kulübü, etkinlikleri ile önemli konularda farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Çocuk istismarına karşı da farkındalık videosu çekildi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ordu Rotary Kulübü, çocuk istismarı ve sağlıklı beslenme konularında farkındalık oluşturmak için iki önemli etkinlik düzenledi.

Çocuk İstismarına Karşı Farkındalık Videosu

Kulüp, çocuk istismarına karşı farkındalık oluşturmak için psikolog Esin Aytülün ile birlikte bir video hazırladı. Videoda çocuk istismarının tanımı, belirtileri ve önlenmesi hakkında bilgiler yer alıyor.

Ordu Rotary Kulübü Başkanı Funda Irmak Yılmaz, videonun hazırlanmasında emeği geçen Esin Aytülün'e teşekkür etti ve " Çocuk istismarı toplumumuz için çok önemli bir sorun. Bu video ile bu konuda farkındalık oluşturmayı ve çocukları korumaya katkıda bulunmayı umuyoruz" dedi.

Sağlıklı Beslenme Konulu Toplantı

Kulüp ayrıca, sağlıklı beslenme konusunda da bir uzmanı üyeleriyle buluşturdu. Diyetisyen Melisa Karataş, düzenlenen toplantıda "Sağlıklı bir bedene sahip olmanın yolu beslenmeden geçer" konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda, sağlıklı beslenmenin önemi, dengeli beslenme nasıl olmalı, hangi besinleri tüketmeliyiz gibi konular ele alındı.

Diyetisyen Melisa Karataş, konukların ve üyelerin konu ile ilgili sorularını da yanıtlayarak sunumunu tamamladı.

Ordu Rotary Kulübü Başkanı Funda Irmak Yılmaz, toplantı sonrası Diyetisyen Melisa Karataş'a günün anısına bir teşekkür belgesi sundu.

23 Nis 2024 - 19:55 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu