Güler'in Koltuğuna Nehir Çağla Bekdaş Oturdu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 104. yılında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in makam koltuğunu 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Nehir Çağla Bektaş'a devretti.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
 Güler'in Koltuğuna Nehir Çağla Bekdaş Oturdu
 Güler'in Koltuğuna Nehir Çağla Bekdaş Oturdu
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 104'üncü yıl dönümünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan çocukları Büyükşehir belediyesinde misafir etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda geleneksel hale gelen çocukların temsili olarak yönetici koltuğuna oturmaları töreninde Başkan Vekili Tezcan, Dr. Mehmet Hilmi Güler’in makamını 3. sınıf öğrencisi Nehir Çağla Bektaş’a bıraktı. Temsili Başkan Nehir Çağla Bektaş’a arkadaşları Ela Sare Vayni ve Mustafa Samet Şimşek de eşlik etti.

 Güler'in Koltuğuna Nehir Çağla Bekdaş Oturdu

Minik Başkandan Anlamlı Konuşma

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'in yerine geçerek makamına oturan temsili Başkan Nehir Çağla Bektaş Güler'e teşekkür ederek duygularını şu şekilde anlattı.

“Öncelikle Sayın Belediye Başkanımız Hilmi Güler’e makam koltuğuna oturma fırsatı verdiği için teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum. Bugün Büyük Önder Atatürk’ün milli egemenlik ateşini yaktığı ve bağımsızlığa ulaşma yolunda başlattığı mücadelenin en önemli adımıdır. Türk milleti için kutlu bir gündür. Atatürk 23 Nisan’ı biz Türk çocuklarına emanet etmiştir. Bu bayram dünyada var olan tek çocuk bayramıdır. Biz çocuklar bunun gururunu yaşıyoruz. Bize emanet edilen değerlerimizi Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda koruyacağımıza söz veriyoruz. Bugünün çocukları yarının büyükleri olarak gösterdiğiniz güvene verdiğiniz değere ve sevgiye layık olacağız. Tüm dünyada barış ve sevgi dolu, çocukların mutlu olduğu nice güzel bayramlar umuduyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

Öğrenciler Sokak Hayvanlarını da Unutmadı 

Temsili Başkan Bektaş’ın konuşmasının ardından Ela Sare Vayni ve Mustafa Samet Şimşek de isteklerini dile getirdi. İlk olarak okullarda eksikliklerin giderilmesini talep eden öğrenciler sokak hayvanları için de her türlü desteğin verilmesini istedi.

Program sonunda çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Başkan Vekili Celal Tezcan onlara çeşitli hediyeler de takdim etti.

75. yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Zeki Fidan, Sınıf Öğretmeni Nazlı Emeksiz, Matematik Öğretmeni Zeynep Kübra Bektaş’ın da yer aldığı temsili makam devir teslim töreni fotoğraf çekimi ardından sona erdi.

23 Nis 2024 - 12:50 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz