Küçük Validen Büyük Talimatlar!

23 Nisan dolayısıyla Vali Muammer Erol’un makam koltuğuna oturan öğrenci İpek Nina Özdemir, Ordu’nun yeşil alanlarının arttırılması için talimat verdi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, beraberinde Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu Müdürü Zeki Özkan, Sınıf Öğretmeni Orhan Şen ve Sınıf Öğretmeni Ayfer Dügeroğlu ile 4/H sınıfı öğrencileri İpek Nina Özdemir, Demiralp Şahin ve 2/D sınıf öğrencileri Yağız Alp Tanrıvermiş ve Elif Tunçer ile birlikte Vali Muammer Erol’u makamında ziyaret etti.

Küçük Validen Büyük Talimatlar!

Ziyarette, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Vali Muammer Erol, makam koltuğunu İpek Nina Özdemir’e teslim etti.

“Ordu’da Yeşil Alanlar Arttırılmalı”

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bize en büyük mirası olan Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkacağımıza ve Allah'ı koruyacağımıza hiç kimselerin şüphesi olmasın. Saygılarımla” diyerek söze başlayan İpek Nina Özdemir, Vali Muammer Erol ve İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu’na şu talimatlarda bulundu; “Öncelikle yağmurlu havalarda beden eğitimi gibi faaliyetlerin yapılamamasından dolayı ihtiyacı olan okullara bir kapalı spor salonu istiyorum. Doğa ve yeşili çok seven birisi olarak güzel Ordumuzun yeşil alanlarını artırmayı planlıyorum.

Biz çok şanslıyız ki denize kıyısı olan bir şehrimiz var. Ama halk plajlarının sayısı biraz yetersiz. Bu nedenle hayat ihtiyaçlarının sayısını artırmayı düşünüyorum. Sonrasında bazı hayvan dostlarımızın bazen bizim için tehlike oluşturabildiğinin farkındayız. Bu nedenle onlar için uygun barınaklar yapılmasını istiyorum. Sonra araçların sayısının fazla olduğundan dolayı bir oyun oynayamıyoruz. Ama bu nedenle mahalle aralarına oyun sahaları kurulmasını istiyorum. Ve Ordumuz için yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanmayı düşünüyorum.”

Büyükşehir Belediyesine Talimat Verdi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan’ı telefon ile arayan İpek Nina Özdemir, Tezcan'a, “Öncelikle yağmurlu havalarda bahçesi göle dönen ihtiyacı olan okullara kapalı spor salonları istiyoruz. Bazı hayvan dostlarımızın bize tehlike oluşturduğunun da farkındayız. Bu nedenle onlara uygun durmaklar da istiyoruz. Sonra güzel Ordumuzdaki yeşil alanların ve halk plajlarının arttırılmasını istiyoruz. Ordu’nun yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanmasını istiyoruz” dedi.

23 Nis 2024 - 11:12 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir