Valilikten İstanbul İçin sıcaklık Uyarısı

Bu hafta İstanbul'da sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkacağı ve 24-26 derece aralığında seyredeceği belirtilerek, İstanbul Valiliği'nden dikkatli ve tedbirli olunması konusunda bir uyarı geldi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, yurt genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bildirildi. Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ise 10 ila 15 derece üzerine çıkması bekleniyor.

İstanbul Valiliği'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, hafta boyunca İstanbul'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerine çıkmasının beklendiği vurgulandı. Ayrıca, "İstanbul'da önümüzdeki günlerde beklenen en yüksek sıcaklığın 24-26 derece aralığında olacağı tahmin ediliyor. Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadelerine yer verildi.

Valilikten İstanbul İçin sıcaklık Uyarısı

Valilikten Uyarı

Valilik açıklamasında, Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün bölgede sıcaklıkların artacağına ilişkin verilerine de değinildi. Özellikle şehir merkezlerindeki sıcaklık hissiyatının daha yüksek olabileceği ve bu nedenle kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları konusunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.

Bu uyarılar, önümüzdeki günlerde artacak sıcaklıkların etkisi altında kalmamak ve sağlıklı bir şekilde günü geçirmek isteyen İstanbul'lular için önemli bir hatırlatma niteliğinde.

22 Nis 2024 - 22:42 - Gündem

Mahreç  Nergis Kobak