19 İlçede Çalışmalar Titizlikle Yürütülüyor

Ordu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çiftçilerin ihtiyaçlarını belirlemek ve tarım sektörünü daha verimli hale getirmek için ilimizde kapsamlı bir çalışma başlattığını açıkladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 19 ilçede çalışmaların titizlikle yürütüldüğü belirtilerek şu bilgilere yer verildi;

“Tarım ve Orman Bakanlığı, ülkemiz genelinde tarım sektöründe etkinliği, verimliliği ve üretkenliği artırmak amacıyla önemli bir çalışmaya imza atıyor. Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı'nın talimatlarıyla başlatılan "Çiftçi Eğitim İhtiyaç Analizi" kapsamındaki anket çalışmaları, 19 ilçede titizlikle yürütülüyor.

19 İlçede Çalışmalar Titizlikle Yürütülüyor

Tarım sektörünün gelişimine katkı sağlamak ve çiftçilerin ihtiyaçlarını belirleyerek daha etkin eğitim programları oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen bu çalışmalar, ülkemiz genelinde tarımsal faaliyetlerin yoğun olduğu bölgelerde gerçekleştiriliyor.

Anket çalışmaları, çiftçilerin karşılaştığı güncel sorunları, ihtiyaçları ve beklentilerini belirlemek üzere yapılmakta olup, elde edilen veriler doğrultusunda çiftçilere yönelik daha etkin eğitim programları ve destekler planlanmaktadır.

Bakanlık yetkilileri, çiftçilerin görüşlerini ve taleplerini almak üzere saha çalışmalarını titizlikle yürüterek, tarım sektörünün sürdürülebilirliği ve rekabet gücünün artırılmasına yönelik önemli adımlar atılıyor.”

22 Nis 2024 - 17:20 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir