CHP lideri Özgür Özel'den Erken Seçim Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara'da düzenlenen Belediye Başkanları Çalıştayı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

 Seçim sonuçlarına ve gelecek döneme yönelik çarpıcı değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Yerel Yönetimler Çalıştayı'nda dikkat çeken açıklamalar yaptı.

"Cumhuriyetin Tarihini Yeniden Yazma Fırsatı Yakaladık"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, " Bir yandan seçim gecesi seçmenin mektubunu balkondan okuyanlar inip grup toplantısına gidince masal okumaya başladılar. Birisi tesadüfen diyerek başarımızı hiçe saymakla meşgulken bir diğeri seçimi biz kazandık diyecek kadar kibrinden sıyrılamamış vaziyettedir. Önümüzdeki seçimde bu parti iktidara geldiği zaman tamamen yönetim bize geçmiş olacak. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında cumhuriyetin tarihini yeniden yazma fırsatı yakaladık" ifadelerini kullandı.

"Seçmen Türkiye'yi de Yönetin Diyecek"

Özgür Özel, partisinin aldığı oy oranıyla ilgili olarak, "CHP olarak tüm kamuda, yönetici ve memur alımında görevde yükselme sınavlarında mülakatın kaldırılması ilkemiz ve talebimizdir. Yeni bir dönemdeyiz. Seçmen 4 yıl bakacağım demiştir. Bakıp ya krediyi geri çekerler ya da işler iyi gidiyorsa aman krediyi arttıralım diyerek doğru kullanırsak bu krediyi yeni kredi açılacaktır." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşmeye de değinen Özgür Özel, "Bayramda Erdoğan'ı arayarak başladım, tüm partilerin siyasi liderleriyle bayramlaştım. CHP herkesle bayramlaşabilen tek partidir. Erdoğan'la yüz yüze bir görüşme gerçekleştireceğim. Görüşmede, kamu yararı için ortaklaşabilecek adımları görüşeceğiz."

"Erken Seçime Kapıları Kapattık"

Özgür Özel, erken seçim çağrılarına da değinerek şunları söyledi: "Seçimden sonra bu bir yerel seçim deyip erken seçim çağrısı yapmak, seçmenle kurduğumuz akdi bozmak demektir. Şu anda kapalı bir yoldur. Erken seçim talebi olacaksa, bunun şartları bellidir ve şu an için bu konuda bir talebimiz yok. Partimizin önceliği, seçmenin verdiği desteği hak etmek ve gelecek seçimlerde bu desteği pekiştirmektir."

Bu açıklamaların ardından CHP Lideri Özgür Özel, Ankara'daki Belediye Başkanları Çalıştayı'na katılan partililere seslenerek, "Bir nezaket telefonu açtık, şimdi bir çalışma ziyaretine gideceğiz. Sizlerin masalarda çalışarak ortaklaştıracağınız taleplerden ajandamızda olması gereken öncelikleri, parti meclisimizin MYK’mızın parti grubumuzun bize toplam siyaset üzerinden yaptıkları yorumları billurlaştırıp ajandamızı oluşturup nezaketle talepte bulunup bir yüz yüze görüşme yapacağız." şeklinde konuştu.

21 Nis 2024 - 15:44 - Gündem

Mahreç  Nergis Kobak