Bayraktar’dan Belediyelere Çağrı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, üreticilere semt pazarlarında yer ayrılması gerektiğini belirtirken, Ordu’nun tarihi Çarşamba Pazarı’nda kendi ürünlerini satarak geçimini sağlamaya çalışan Ordulu üreticiler, kendilerine yer verilmemesinden mustarip.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Bayraktar’dan Belediyelere Çağrı
Haber albümü için resme tıklayın

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, sera üretiminde artan verim ile fiyatların düştüğünü belirterek, çiftçinin ürettiği ürünlerin yok pahasına satılmaması için pazarlama sorununun çözülmesi gerektiğini söyledi. Belediyelere de çiftçiye destek çağrısı yaptı.

Belediye Adına Alımlar Yapılmalı”

Semt pazarlarında üreticilere daha fazla yer ayrılması gerektiğini ve üretici pazarlarının her ilçede kurulmasını isteyen Bayraktar, “Çabuk bozulabilen sebze ve meyvelerde arzda dönemsel yaşanan yoğunluklarda çiftçilerin zarar etmemesi ve yetiştirilen ürünlerin heba olmaması için, belediye adına alımlar yapılmalıdır” dedi.

Bayraktar’dan Belediyelere Çağrı

Ordulu Üretici Pazar Yeri İstiyor

Bayraktar, üreticilere semt pazarlarında yer ayrılması gerektiğini belirtirken Ordu’nun uzun yıllardır gıda ihtiyacını giderdiği tarihi Çarşamba Pazarı’nda kendi ürünlerini satarak geçimini sağlamaya çalışan Ordulu üreticiler, kendilerine yer verilmemesinden şikayetçi.

Uzun zamandır belediyeden kapalı bir pazar yeri isteyen üreticiler, şu günlerde ise sattıkları malzemelerin güneşten zarar gördüğünü belirterek yetkililere çağrıda bulunuyor.

Bayraktar’dan Belediyelere Çağrı

Belediyelere Destek Çağrısı

Belediyelerin ilçesinde üretim yapan çiftçisine destek vermesi gerektiğinin altını çizen Bayraktar, şunları ifade etti;

“Yerel seçimler öncesi 6360 Sayılı Kanunla Büyükşehir belediyelerinin tarım sektörüne yönelik sorumluluklarının arttığını, çiftçilerin belediyelerden beklentileri olduğunu dile getirdik. Bugün tekrar ifade etmek istiyorum ki Belediyeler ilinde ilçesinde üretim yapan çiftçisine her türlü desteğini yapmalıdır.” 

Ekli Dosyalar

21 Nis 2024 - 16:00 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak