Jandarma, Ordu'da Büyük Uyuşturucu Operasyonu Düzenledi

Ordu İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen "NARKOÇELİK-13" operasyonunda büyük bir başarı elde edildi. Operasyonlar sonucunda şehir genelinde uyuşturucu madde imalatçılarına ve satıcılarına yönelik önemli bir darbe vuruldu.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ordu İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen " NARKOÇELİK-13" operasyonunda büyük bir başarı elde edildi. Eş zamanlı olarak yürütülen operasyonlar sonucunda, şehir genelinde uyuşturucu madde imalatçılarına ve satıcılarına yönelik önemli bir darbe vuruldu.

Operasyon kapsamında toplamda 15 bin 20 adet uyuşturucu hap ile 4 kilogram esrar ele geçirildi. Ayrıca, 3 zehir taciri de operasyonlar sonucunda yakalandı. Jandarma ekipleri, kent genelinde sokak satıcılarına ve uyuşturucu madde imalatçılarına yönelik etkili bir mücadele yürüttü.

Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonlara, 4 bin 289 ekip, 14 bin 108 personel ve 196 narkotik dedektör köpeği katıldı. Bu yoğun katılımla birlikte, 81 ilde eş zamanlı olarak operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlar neticesinde toplamda 451 kilogram uyuşturucu madde ve 87 bin adet uyuşturucu hap ele geçirilirken, 194 zehir taciri ve sokak satıcısı da yakalandı.

21 Nis 2024 - 09:50 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu