Ordu Erasmus Kafilesi Slovenya’ya Uçuyor

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önderliğinde yürütülen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen "Engelli Bireyler için Grassroots Yüzme Sporu" projesi kapsamında Ordu'dan bir ekip, Slovenya'nın başkenti Ljubljana'ya hareket etti.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Erasmus Plus projesi olan "Grassroots Yüzme Sporu", engelli bireylerin sosyal entegrasyonunu destekleyerek onları sporla buluşturmayı hedefliyor.

Bu kapsamda Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün hazırladığı ve Ulusal Ajans tarafından onaylanan projenin bir parçası olarak düzenlenen hareketlilikte, Ordu'dan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Spor Hizmetleri Müdürü Ömür Çağlıyan, Spor Şube Müdürü Hacer Figen Yılmaz, Spor Uzmanları Bünyamin Akyüz, Adem Aykul, Aykut Arıkan, Antrenörler Onur Özkan, Olcay Tercan, Mahmut Altun, Erasmus+ Proje Koordinatörü Aslı Çelik yer alıyor.

Proje ekibi, engelli bireylerin rehabilitasyonunu ve sosyal entegrasyonunu desteklemek amacıyla harekete geçiyor. İlk aşamada 21-27 Nisan 2024 tarihleri arasında Slovenya'da bulunan Swimming Club Velenje kurumunda iş başı gözlem faaliyeti gerçekleştirecekler.

Bu proje, engelli bireylerin daha sağlıklı yaşam sürmelerini, yeni beceriler geliştirmelerini ve yerel topluluklarla daha etkileşimli hale gelmelerini desteklemeyi amaçlıyor.

21 Nis 2024 - 09:40 Ordu- Spor

Mahreç  Nergis Kobak