Ordu’da Halter Türkiye Birinciliği Dolu Dolu Geçti

Ordu'da düzenlenen Okul Sporları Halter Yıldızlar Türkiye Birinciliği müsabakaları, heyecanlı bir şekilde tamamlandı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Ordu’da Halter Türkiye Birinciliği Dolu Dolu Geçti
Haber albümü için resme tıklayın

Okul Sporları Halter Yıldızlar(Erkek-Kız) Türkiye birinciliği müsabakaları Ordu’da tamamlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı'nın 2024 faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün koordinasyonunda gerçekleştirilen bu önemli organizasyon, Ordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu'nda gerçekleşti. 17-20 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenen müsabakalar, 4 gün boyunca devam etti.

Ordu’da Halter Türkiye Birinciliği Dolu Dolu Geçti

Şampiyonaya katılan Ordu kafilesinden Fatsa Mehmet Zahit Kotku İmam Hatip Ortaokulu sporcusu Asilkan SEVİM, 67 kg sıkletinde gösterdiği performansla büyük bir başarı elde etti. Sevim, 65 kilogramlık Koparma ve 80 kilogramlık Silkme kaldırışlarıyla toplamda 145 kilogramı kaldırarak Türkiye 3.sü unvanını elde etti.

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Halter Yıldızlar(Erkek-Kız) Türkiye Birinciliği yarışmalarına Türkiye'nin 49 ilinden 192 kadın ve 230 erkek sporcu, 56 hakem ve 64 antrenörün katılımıyla son verildi.

Ordu’da Halter Türkiye Birinciliği Dolu Dolu Geçti

Şampiyonayı değerlendiren Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, "Sporun şehri Ordu ilimizde Yıldızlar Halter Türkiye Birinciliği müsabakalarına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlimizde böyle güzel organizasyonlara bundan sonraki süreçlerde de ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin dört bir köşesinden katılım sağlayan sporcularımıza, antrenörlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bizler de katılımcıları en güzel şekilde ağırladık. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyor, dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi.

20 Nis 2024 - 15:35 Ordu- Spor

Mahreç  Nergis Kobak