"Cumhuriyet Mahallesi Hızla Değer Kazanıyor!"

Gayrimenkul uzmanı Tuncay Yılmaz, Ordu'da en hızlı gelişen bölgenin Cumhuriyet Mahallesi olduğunu belirtti. Ordu Üniversitesi ve şehir hastanesinin bu bölgede bulunmasının etkisiyle özellikle 1+1 ve 2+1 dairelerin yoğun olarak yapıldığını ifade etti.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
"Cumhuriyet Mahallesi Hızla Değer Kazanıyor!"
Haber albümü için resme tıklayın

Gayrimenkul uzmanı Tuncay Yılmaz, “ Ordu’da en hızlı gelişen bölge Cumhuriyet Mahallesi’dir. Bunun nedeni ise Ordu Üniversitesi ve şehir hastanesinin orada olmasıdır.” dedi.

Ordu Üniversitesi’nden dolayı Cumhuriyet Mahallesi’nde daha çok 1+1 ve 2+1 dairelerin yapıldığını aktaran Tuncay Yılmaz, bunun nedeninin ise öğrencilere hitap etmesi olduğunu söyledi. 

"Arz Talep Oluşuyor"

Cumhuriyet Mahallesi’nin daha gelişmekte olmasına karşın son yıllarda en çok tercih edilen mahallelerden biri olduğunun altını çizen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ordu’da en hızlı gelişen bölge Cumhuriyet Mahallesi’dir. Bunun başlıca nedenleri de, Ordu Üniversitesi ve şehir hastanesinin orada olmasıdır. İnşaat yoğunluğunun büyük bir bölümü Cumhuriyet Mahallesi’ndedir. Konut tipi de 1+1 ve 2+1 üzerinde yoğunlaşmıştır. Çünkü daha çok öğrenci ve çalışan kesime yönelik olarak arz talep oluşmuştur.

"Fiyatlar Arttı"

Yine bu bölgede son 1-2 yılda arsa fiyatları çok büyük bir hızla yükselmiştir. 2 yıl evvel arsaların metrekare birim fiyatları bin 500-2 bin lira rakamlarındayken, bugün Cumhuriyet Mahallesi’nde arsa metrekare fiyatları 16-20 bin lira aralığına kadar yükselmiştir. Deniz tarafına doğru yapılan villa tipi konutlarda inşaat metrekare satış fiyatları 30 bin TL’ye kadar çıkmış durumdadır. Bir villa tarzı, 300 m2 civarında bir alan üzerine oturtulan bir bina, 10-12 milyon lira aralığında satış görmektedir. Daha lükslere kaçtığında bu rakam 17 milyon liralara kadar çıkmaktadır.”

"Faizler Beli Büktü"

Gayrimenkul uzmanı Tuncay Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı; “Konut bazlı rakamlarda ise bu bölgede 1+1 konutlar 1 milyon 400 bin ila 1 milyon 800 bin lira aralığında, 2+1 daireler ise 1 milyon 800 bin lira ila 2 milyon 200 bin lira civarında fiyat görmektedir. Ancak şu anda faizler yüzünden oluşan engel dolayısıyla piyasadaki satış hareketliliği çok kısıtlıdır.”

Ordu Hayat/Tevfik Kul ( Özel Haber

20 Nis 2024 - 12:10 Ordu- Gündem

Mahreç  Tevfik Kul