Düşünce Kıyılarında Kitaplarıyla Ordu'da!

27 Nisan 2024 Cumartesi günü saat 13.00-17.00 arasında, Ordu Üniversitesi karşısında, Cumhuriyet Mahallesi, 1344. Sokak No:10’da bulunan Ordu Mavi Kitabevi'nde gerçekleşecek olan imza günü ve söyleşi etkinliğinde Osman Kaya, "Düşünce Kıyılarında - 1" ve "Düşünce Kıyılarında - 2" kitaplarını imzalayacak ve katılımcılarla yazım ve kitapları hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Eğitimci, araştırmacı yazar Osman Kaya, “Düşünce Kıyılarında - 1” ve “Düşünce Kıyılarında - 2” kitaplarını imzalayıp, katılanlara yazım ve kitapları hakkında söyleşide bulunacak.

Osman Kaya’nın, imza günü ve söyleşi etkinliği, 27 Nisan 2024 Cumartesi günü, saat: 13.00-17.00 arasında, Ordu Üniversitesi karşısında, Cumhuriyet Mahallesi, 1344. Sokak N0:10’da bulunan Ordu Mavi Kitabevinde gerçekleşecek.

Osman Kaya’nın; “Düşünce Kıyılarında – 1”  kitabında, eğitim, öğretmen, okul, eğitim yöneticileri,  kültür, sanat, çevre, tiyatro, gençlik, şiir, Mayıs Yedisi, Köy Enstitüleri, okuma alışkanlığı, sokak hayvanları, teknoloji bağımlılığı,  saygı, hoşgörü, Yoroz, Yason, Oksad, Tiyatrodü vb. konu başlıkları var.

Ayrıca, Nâzım Hikmet, Kadir Bellikçi, Azer Yaran, Kurul Kalesi, yaylalar, Saraycık Asar Kaya, Dursun Ali Akınet, Tuncer Engin, Muzaffer İzgü, Sawsan Falah, Orhan Zafer, Seyhan Şensoy Güngör, Aydın Üstüntaş, Onur Çelikkol gibi değerlerle ilgili inceleme, röportaj, tanıtım ve anı yazıları da yer alıyor.

Yazarlarla röportaj

“Düşünce Kıyılarında – 2” kitabında ise Anton Çehov, Maksim Gorki, Nâzım Hikmet, Dursun Ali Akınet, Sebahattin Köksal, Taliye Kaya Koşdemir, Karlıgaş Kabay ve Olgun Şensoy’la ilgili röportaj, inceleme ve yaşamöyküsü yazıları yer alıyor.

Kitaplar ve yazarlar

Bunun yanında, Oğuz Selim Yazıcı, Coşkun Özbucak, Sibel Aşçı, İrfan Yıldız, Gökhan Akçiçek, Salih Okumuş, Fatin Hazinedar, Naci Köse, Mithat Baş, Salim Küçük, Mümin Ateş, İlhan Ekinci, Barış Sıtkı Kadıoğlu’nun kitaplarının tanıtımı –incelemesi; yine Ordu Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği ve görsel sanatlarla ilgili sergi izlenimleri de konu başlıkları kitapta yer alan konular arasında.

               Yılmaz Ülgü/Ordu Hayat

  

20 Nis 2024 - 11:50 Ordu- Gündem

Mahreç  Yılmaz Ülgü