Geleceğin Çevreci Nesilleri Yetişiyor

Fatsa Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliği protokolü çerçevesinde hayata geçirilen "Sıfır Atıkla İklime Dirençli Nesiller Projesi" kapsamında, Ziraat Odası Başkanlığı'nın katkılarıyla gerçekleştirilen eğitimler başarıyla tamamlandı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Geleceğin Çevreci Nesilleri Yetişiyor
Geleceğin Çevreci Nesilleri Yetişiyor
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Fatsa Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Eğitimde İşbirliği protokolü çerçevesinde “Sıfır Atıkla İklime Dirençli Nesiller Projesi” kapsamında Ziraat Odası Başkanlığının katkıları ile yürütülen, 2023- 2024 Eğitim-Öğretim yılında anaokulu öğrencileri için düzenlenen eğitimler sona erdi.

Geleceğin Çevreci Nesilleri Yetişiyor

Eko-Okul Projesi'ni yürüten Fatsa Anaokulu'nda gerçekleşen etkinliğe; İlçe Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İlçe Emniyet Müdürü Ferda Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Vedat Aydoğan ve Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu gibi isimler katıldı. Etkinlik kapsamında, çocuklarla birlikte atıklardan üretilen kompostlarla zenginleştirilmiş toprakta çilek dikimi gerçekleştirildi.

Geleceğin Çevreci Nesilleri Yetişiyor

“Çocuklarımız Bu Farkındalığa Ulaşmışlar”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Sıfır Atık kültür farkındalığının büyüklerden küçüklere doğru değil küçüklerden büyüklere doğru çok daha başarıya ulaşacağını inanıyorum. Çocuklarımızla birlikte ailelerimizdeki bu farkındalık inşallah bu projenin de çok hızlı bir şekilde zenginleşmesini başarıya ulaşmasını sağlayacaktır. Çocuklarımız çok şükür sizlerin emekleriyle bu farkındalığa ulaşmışlar. Bu konuda bilgi sahibiler.” diye konuştu.

Geleceğin Çevreci Nesilleri Yetişiyor

“Faaliyetler Devam Edecektir”

Fatsa Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Derya Özcan Ateşli ise, projenin tüm okullarda ve Fatsa genelinde yaygınlaştırılması için çalışmaların devam ettiğini belirtirken, Fatsa Anaokulu Müdürü Birol Kılıç ise, çocukların projeye büyük bir bilinçle katıldığını ve bu bilincin aileler üzerinde de etkili olduğunu ifade etti.

Geleceğin Çevreci Nesilleri Yetişiyor

19 Nis 2024 - 15:20 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak