"Fatsa’da Eğitimde Tasarruf Yok'"

Fatsa'da eğitim camiası, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar'ın liderliğinde şehrin gerek fiziksel gerekse akademik başarısının her geçen gün ileriye gittiğine olan inancını dile getirdi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
"Fatsa’da Eğitimde Tasarruf Yok'"
"Fatsa’da Eğitimde Tasarruf Yok'"
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Belediye Meclis Salonu'nda Fatsa'daki okul müdürlerini ağırlayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, ziyarette Fatsa Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Seniha Demir Dolu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya'dan hediyeler aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, konuşmasında, belediye başkanlarına teşekkür ederek, Fatsa'nın eğitim alanında yaşanan gelişmelere tanıklık ettiğini belirtti. Atinkaya, "Bu ekip Fatsa'nın eğitim tarihine damga vurdu. Mütevazi olmaya gerek yok, akademik başarılar, sosyal, spor ve kültürel başarılarla ilin en iyi ilçelerinden bir tanesi haline geldik. Karadeniz'in Türkiye'nin en iyi ilçesi olmak hayalimiz var." ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ise konuşmasında, şehirdeki değişimlere ve yaşanan zorluklara rağmen eğitimdeki başarının her geçen gün ilerlediğini vurguladı.

Kibar, "Geriye dönüp bu 5 yıllık süreçte yaşamış olduğumuz, şehirdeki değişimlere, yaşamış olduğumuz hayat imtihanlarına bakıyorum içerisinde gerçekten telaffuz ederken bile zorlandığımız çok büyük bir deprem felaketimiz var. İçerisinde okullarımızda öğrencilerimizin seslerini özlemiş olduğumuz 2 yıllık bir pandemi dönemi var, sel afetleri var, ekonomik olumsuzluklar var. Yaşamış olduğumuz bu deprem felaketi sonrası birçok olumsuzluğa rağmen geçirmiş olduğumuz bu 5 yıllık süreçte şehrimizdeki eğitim başarısının her geçen gün ileriye gidiyor olması gerek fiziksel anlamda gerekse akademik başarı anlamında bu beni fazlasıyla mutlu ediyor. İlk göreve geldiğim gün müdürümün ziyaretinde bir şey söylemiştim. Yani bizim bir konuda tasarrufumuz yoksa bu da eğitim konusunda bir tasarrufumuz yok. Gerek öğrencilerimizin daha başarılı olması için onların katılacak olduğu yarışmalarda gerek sportif faaliyetlerde gerekse fiziksel anlamdaki adımların iyileştirilmesinde, kamu yatırımlarının şehrimize kazandırılması noktasında hiçbir şekilde bir tasarrufumuzun olmadığını her konuda mazeret üretebileceğimizi ama bu konuda hiçbir zaman mazeret üretmeyeceğimizi söylemiştim. Gerek bir önceki Kaymakamımız olsun gerekse şu anki Kaymakamımız öncülüğünde diğer kamu kurumlarındaki koordinasyonumuz Milli Eğitim Müdürümüzün öncülüğünde eğitim camiamızın koordinasyonuyla şehrimizdeki gerçekten eğitim kalitesini eğitim başarısını çok daha iyi yerlere getirdiğimize inanıyorum. Ben bu süreç içerisinde özveriyle çalışan değerli okul müdürlerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi şükranlarımı iletmek istiyorum.” diye konuştu.

19 Nis 2024 - 12:35 Ordu- Eğitim

Mahreç  Nergis Kobak