Bakan Işıkhan İle Bir Araya Geldiler

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan'ı ziyaret etti.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan'ı ziyaret etti.

Ziyarette Türk Büro-Sen Genel Başkanı Türkeş Güney de yer aldı.

Ziyaret kapsamında bir dizi önemli konu görüşüldü ve taleplerde bulunuldu. Bunlar arasında:

- Anayasa Mahkemesi kararıyla iptal edilen toplu sözleşme ikramiyesinin yeniden hayata geçirilmesi ve milyonlarca memurun beklediği toplu sözleşme ikramiyesinin geriye dönük olarak tekrar yürürlüğe girmesi için hazırlanan kanun teklifi Sayın Bakan'a sunuldu.

- Birinci dereceye gelen tüm kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verilmesi konusunda bir an önce adım atılması ve beklentilerin karşılanması talebi iletilmiştir.
- Emeklilik sisteminin en büyük sorunlarından biri haline gelen ve kamu çalışanlarına ödenirken emekli olunca kesilen 12 bin 54 TL tutarındaki ilave ek ödemenin emekliliğe de sayılmasının zorunlu olduğu vurgulandı.

- 2008 öncesi ve sonrasında ilk defa memuriyete başlayan kamu görevlileri arasında sosyal güvenlik hakları bakımından ortaya çıkan ikili yapının kaldırılması talebi ile eşitlik ilkesinin bir gereği olduğu belirtildi.

- Yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personelin Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçirilmesi konusundaki ısrar bir kez daha vurgulandı.

- Bazı hizmet kollarındaki koruyucu giyim yardımının artırılması ve aksaklıkların giderilmesi konusunda da Bakanla görüş alışverişinde bulunuldu.

- Çalışma hayatında çözüm bekleyen diğer başlıklar da Sayın Bakan ile istişare edilerek çözüm noktasında görüş alışverişinde bulunuldu.

- Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, Bakan'a gösterdiği nezaket ve misafirperverlikten dolayı teşekkür etti. 

19 Nis 2024 - 10:50 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz