Ordu’da 73 Okul Müdürünün Görev Yeri Değiştirildi

Ordu genelinde toplam 73 okul müdürünün görev yeri değiştirildi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü, 2024 yılı yeniden yönetici görevlendirme sonuçlarını kendi internet sitesi üzerinden kamuoyuyla paylaştı.

Taslak listeye göre, 73 okul müdürü ile 101 Okul Baş Müdür Yardımcısı ve Müdür Yardımcısının tayininin yapıldığı belirtildi. Atamaların il içerisinde gerçekleştirildiği vurgulanırken, değişiklikle birlikte bulundukları görev yerinde 8 yılını tamamlayan tüm idarecilerin değiştirildiği bilgisi verildi. Ayrıca, 4 yılı tamamlayıp puanı yeterli gelmeyen idarecilerin de başka bir yere atanmış olduğu kaydedildi.

Yapılan değişiklikler arasında dikkat çeken isimlerden biri Aybastı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Murat Turan oldu. Turan, Zaferimilli Ortaokulu Müdürlüğü'ne atanırken, Sefalık Sadık Kütük Ortaokulu Müdür Yardımcısı Emrullah Ünveroğlu'nun ise Altınordu Halk Eğitim Merkezi'ne atandığı belirtildi.

Görev yeri değişen 73 okul müdürü ile 101 okul müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısının, önümüzdeki eğitim yılında yeni görevlerine başlayacakları ifade edildi.

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu kapsamlı değişiklikle ilgili yaptığı duyuru, il genelinde eğitim camiasında önemli bir dönüşümün habercisi oldu.

19 Nis 2024 - 10:30 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak