Çektiği Kısa Filmle İl Birincisi Oldu

Aybastı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, "Ahilik Anlayışında Sanat ve Estetik" Kısa Film Yarışmasında il birincisi oldu.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Ahilik Anlayışında Sanat ve Estetik" kısa film yarışmasında Aybastı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, gösterdiği başarıyla İl Birincisi oldu. Bölgemizin unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarından biri olan #KemikTarak'ın hikayesini konu alan kısa film, büyük beğeni topladı.

Çektiği Kısa Filmle İl Birincisi Oldu

Yoğun emek ve özveriyle hazırlanan filmde, öğrenci Enes Erikli, danışman öğretmen Salih Ergün ve okul müdürü Muhammet Celep'in katkıları büyük önem taşıdı. Başarılarını taçlandırmak adına, bu özel zaferi Aybastı Kaymakamı'nın makamında ziyaret ederek paylaştılar.

Kaymakam, öğrenci ve öğretmenleri samimi bir şekilde tebrik ederken, böylesine değerli bir projenin ortaya çıkmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Okul yönetimi ve öğrenciler, bölgelerindeki el sanatlarının ve kültürel değerlerin yaşatılmasına katkı sağlamalarıyla takdir topladı.

Bu başarı, Aybastı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin eğitimdeki kalitesini ve öğrencilerinin yaratıcılığını bir kez daha kanıtlamış oldu. 

19 Nis 2024 - 09:10 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz