Ahır ve Samanlık Küle Döndü

Sivas'ın Koyulhisar ilçesine bağlı Kızılelma Köyü'nde meydana gelen yangın, mahalle sakinlerini endişelendirdi. Yangına Mesudiye ilçesi itfaiye ekipleri tarafından destek verildi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Sivas'ın Koyulhisar ilçesine bağlı Kızılelma Köyü'nde meydana gelen bir yangın, mahalle sakinlerini korku dolu anlara sürükledi. Yangının, Düzkesek Mahallesi'nde bulunan Şükrü Soylu'ya ait ahır ve samanlıkta çıktığı belirtildi. Yıldırım düşmesi sonucu başlayan yangın, kısa sürede ahırı ve samanlığı küle çevirdi.

Mesudiye İlçe İtfaiyesi ekiplerinin zamanında ve etkili müdahalesi sayesinde, yangının diğer binalara sıçraması önlenirken, can kaybı yaşanmadı. Ekipler, yangına hızla müdahale ederek, alevleri kontrol altına aldı ve soğutma çalışmalarına başladı.

Yangının çıkış nedeniyle ilgili olarak inceleme başlatıldığı ve gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı bildirildi. Köy sakinleri, itfaiye ekiplerine hızlı ve etkili müdahaleleri için teşekkür ederken, Şükrü Soylu ise yangın sonucunda meydana gelen maddi hasarın yanı sıra, ahırda bulunan hayvanları için üzüntü yaşadı. 

19 Nis 2024 - 08:30 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz