Sıradaki Sergi: Firuze

Ordu'nun sanat dolu dünyasında "Emek" temasıyla hayat bulan Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği sergisi, Taşbaşı mahallesinde sanat tutkunlarını bekliyor.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Sıradaki Sergi: Firuze
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu'nun sanat hayatına önemli katkı sağlayan Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği, her yıl düzenlediği geleneksel serisiyle sanatseverleri bir araya getiriyor. Bu yılın teması olan "Emek" konseptiyle düzenlenen sergi, Taşbaşı mahallesinde sanatseverlerin ilgisini çekiyor. 

Sıradaki Sergi: Firuze

22 Üye Var

Dernek Başkanı Mustafa Zengin, bu yıl altıncısı düzenlenen geleneksel sergide emek konusunu ele aldıklarını belirtiyor. "Emek" temasının dernek üyeleri tarafından farklı yorumlandığını ve eserlerde kendini gösterdiğini vurgulayan Zengin, 22 üyenin yanı sıra konuk sanatçı Emek Yiğit'in eserlerinin de sergide yer aldığını ifade ediyor.

Sıradaki Sergi: Firuze

Zengin, serginin açılışında yaptığı konuşmada, emeğin önemine vurgu yaparak, sanatçıların emeklerinin karşılığını aldığı bu özel etkinliğin her yıl büyük bir coşkuyla gerçekleştiğini belirtti. Konuk sanatçı Emek Yiğit'in adının da temayla örtüştüğüne dikkat çeken Zengin, bu tesadüfün ayrı bir anlam kattığını dile getirdi.

Gelecek yıl için ise derneğin, Firuze renginin etkileyici tonlarına odaklanacağını duyuran Zengin, bu renkten ilham alınarak yapılacak olan serginin sanatseverlere yeni ve heyecan verici bir deneyim sunacağını belirtti. 

18 Nis 2024 - 15:00 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz