Emekli Maaşı Değil ‘Naaş’ı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret ve emeklilere yönelik zam yapılmayacağını açıklaması vatandaşlarda soğuk duş etkisi yarattı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret ve emeklilere yönelik ara zam tartışmalarına açıklık getirdi. Temmuz ayında asgari ücrete ara zam yapılmayacağını belirten Bakan Işıkhan, başlangıçta alınan kararın aynı şekilde uygulanacağını ifade etti.

Bakan Işıkhan, kendisine yöneltilen bir soru üzerine, "Temmuzda ara zam yok başta nasıl karar aldıysa süreç öyle işleyecek. En düşük emekli aylığı 10 bin lira. Zaten temmuz ayında enflasyondan ya da sözleşmeden kaynaklanan farklar emekli aylıklarına yansıtılacak. Bunun dışında asgari ücrete ara zam düşünmüyoruz." ifadelerini kullandı.

“Millet Mahvoldu”

Çalışma Bakanı Işıkhan’ın yaptığı açıklama 10 bin lira ile geçinmeye çalışan emekliye soğuk duş etkisi yaptı.

Ordulu üretici Aysel Yağız, emekli olma hayalinin bile olmadığını belirterek şu açıklamalarda bulundu:

“Ben otuz beş seneden beri pazarcılık işi yapıyorum. Sekiz senelik bir sigortam var. Çalışıyordum mutfakta ama kalp hastası olduğum için şu anda çalışamıyorum. Kendi sigortamı da ödeyemiyorum. Buradan aldığım 50 lira mi yetecek? Her şey çok pahalı. Emekli olsan ne olacak? Zaten emeklilere para vermiyorlar. Ara zam bekliyorlardı. Onu da yapmadılar. Para hep eridi gitti. Yazık. Türkiye’yi mahvettiler. Gerçekten mahvoldu millet.”

Özel Haber/Nergis Kobak

18 Nis 2024 - 14:00 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak