Altınordu Basın Müdürlüğüne Onur Yılmaz Getirildi

Altınordu Belediyesi’nde yeni bir atama ile Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevine getirilen Dr. Onur Yılmaz’ vekaleten Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevini de yürütecek.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Altınordu Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne Dr. Onur Yılmaz getirildi. Yılmaz aynı zamanda vekaleten Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevinde de bulunacak.

Onur Yılmaz Kimdir?

Dr. Onur Yılmaz, Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümünde tamamlayan Yılmaz, yüksek lisansını Giresun Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’nda gerçekleştirdi.

Ayrıca, TÜBİTAK ULAKBİM çatısı altında faaliyet gösteren Akademik DergiPark’ta “Turistik Destinasyonların Tanıtılmasında Yerel Mutfaklar: Ordu Vejetaryen Mutfağı” başlıklı çalışması yayınlandı.

1989 Ordu doğumlu Yılmaz, ilk ve orta öğrenimini Ordu’da tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Giresun Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlayan Yılmaz, doktora eğitimini Hacettepe Üniversitesi Türk Halk Bilimi Bölümünde başarıyla tamamladı.

Dr. Yılmaz’ın çalışma alanları arasında medya, siyasal iletişim, göç, kentleşme ve kültürel değişim konuları bulunuyor. Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde çok sayıda makale ve bildirisi yayınlanan Yılmaz, aynı zamanda ortak yazarlı telif bir kitap çalışmasına da imza atmış durumda.

18 Nis 2024 - 12:52 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak