Ordu’da Balık Fiyatları Nedir? 18 Nisan 2024

Karadeniz’de büyük tekneler için av yasağının başlamasıyla birlikte Ordu’da bugün tezgahlarda balıklar azaldı. Özellikle Altınordu’da balıkçılar tezgahlarda farklı balıkların bugün az olduğunu açıkladı. Ordu’da vatandaşlar balık fiyatlarını merak ediyorlar. Ordu’da bugünkü balık fiyatları haberimizde….

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Ordu’da Balık Fiyatları Nedir? 18 Nisan 2024
Haber albümü için resme tıklayın

Tezgahlarda bugün balık çeşitlerinin azaldığını söyleyen Altınordu ilçesinde Balıkçı esnafı Cemil Türkmen, Ordu’da balık çeşitleri ve fiyatlarını değerlendirdi.

Ordu’da Balık Fiyatları Nedir? 18 Nisan 2024

“Balıklar Azaldı”

Altınordu’da balık tezgahlarında balıklar azalırken vatandaşlar, balık fiyatlarını araştırarak ekonomisine uygun olan balıkları tercih ediyorlar. Balıkçı esnafı Cemil Türkmen, tezgahlarda balık çeşitlerinin azaldığını vurgulayarak, “Bugün tezgahlarda 6 çeşit balık var. Bugün deniz balıklarından istavrit ve barbun tezgahta” açıklamasında bulundu.

Ordu’da Balık Fiyatları Nedir? 18 Nisan 2024

“Havuz Balıklar Mevcut”

Tezgahlarda 150 TL’den başlayan balık fiyatları 1000 TL’ye kadar çıkıyor. Vatandaşlar damak tadına göre tercih yapıyorlar. En pahalı balık ise 1000 TL fiyatla satılan kalkan oldu. Tezgahta bugün daha çok havuz balıkları bulunuyor.

İşte Balık Fiyatları

Altınordu ilçesinde herkesin merak ettiği balık fiyatları ise şu şekilde:

İstavrit: 150 TL

Somon: 180 TL

Barbun: 250 TL

Levrek: 250 TL

Çupra: 250 TL

Kalkan: 1000 TL

Özel Haber: Soner Özdemir

18 Nis 2024 - 12:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir