Tokat'ta Deprem Oldu Ordu'nun Bazı İlçeleride Hissetti!

Tokat'ın Sulusaray ilçesinde ardı ardına meydana gelen depremler sonrasında vatandaşlar sokaklara çıktı, eğitime bir gün ara verildi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 4.7 ve 4.1 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. AFAD'ın verilerine göre, ilk deprem saat 02.35'te, Sulusaray ilçesinin merkez üssünde gerçekleşti ve 4.1 büyüklüğündeydi. Derinliği 7 kilometre olarak belirlenen bu depremin ardından Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, ilçeye gelerek bilgi aldı ve vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hatipoğlu, Sulusaray ilçesindeki incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, "Sulusaray ilçemizde iki deprem oldu. Artçı depremler ara ara devam ediyor. Vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Allah bir daha yaşatmasın." dedi. Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'nun talimatıyla mobil ikram aracı gönderilerek vatandaşlara çorba dağıtıldı. 

Tokat'ta Deprem Oldu Ordu'nun Bazı İlçeleride Hissetti!

Depremler nedeniyle Sulusaray, Yeşilyurt ve Artova ilçelerinde bir günlük eğitim ve öğretime ara verildiği açıklandı. Ayrıca, belediye hoparlöründen evlerine girmemeleri yönünde anonslar yapıldı.

Depremin etkisiyle bazı vatandaşlar evlerini terk ederek sokaklara çıktı. Soğuktan korunmak için battaniyelere sarılanlar olduğu gibi, ateş yakarak ısınmaya çalışanlar da vardı. Güvenlik kameraları, depremin etkilerini bir marketteki ürünlerin yere devrilmesiyle kaydetti.

Sulusaray'da deprem nedeniyle hayvanların da tedirgin olduğu belirtildi. Ahırda bulunan hayvanların ayaklandığı ve endişeli oldukları gözlendi. 

Öte yandan Ordu'ya bağlı ve Tokat ilçesine yakın ilçelerde depremi hissetti. Bu ilçeler, Mesudiye, Korgan, Kumru ilçeleri yer aldı. 

18 Nis 2024 - 08:37 Ordu- Gündem