40 Bin Hıyar Fidesi Dağıtıldı

Vali Muammer Erol, “Ordu İli Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında temin edilen hıyar fidesi dağıtım törenine katıldı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
40 Bin Hıyar Fidesi Dağıtıldı
40 Bin Hıyar Fidesi Dağıtıldı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu Valisi Muammer Erol'un da katıldığı törenle, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü'nün destekleriyle yürütülen "Ordu İli Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında 40 bin hıyar fidesi üreticilere dağıtıldı.

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, proje kapsamında daha önce 50 bin adet aşılı çift gövde domates fidesi de dağıtıldığını belirterek, "Böylece ilimiz genelinde sebze yetiştiriciliğine önemli bir katkı sağlanmıştır" dedi.

40 Bin Hıyar Fidesi Dağıtıldı

Yılmaz, Ordu'nun sebze yetiştiriciliği için son derece elverişli bir iklime sahip olduğunu vurgulayarak, "Bölgemizde gerek seralarda gerekse açıkta yazlık olarak domates, salatalık, biber, yeşil fasulye, patlıcan ve kabak gibi sebzeler üretilmektedir" diye konuştu.

40 Bin Hıyar Fidesi Dağıtıldı

Son yıllarda örtü altı yetiştiriciliğin de yaygınlaştığını ifade eden Yılmaz, "Örtüaltı yetiştiriciliği yapılan alan 330 dekara çıkmıştır. İlimizde 1000'den fazla üretici örtüaltı yetiştiriciliği yapmaktadır" dedi.

Vali Erol ve İl Müdürü Yılmaz, fide dağıtımının ardından sebze yetiştiricileriyle de bir araya geldi.

40 Bin Hıyar Fidesi Dağıtıldı

17 Nis 2024 - 20:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu