İYİ Parti'nin Önde Gelen İsmi İstifa Etti

İYİ Parti içerisinde önemli bir isim partiden ve görevlerinden istifa ettiğini duyurdu.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
İYİ Parti'nin Önde Gelen İsmi İstifa Etti
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti içerisinde önemli bir isim partiden ve görevlerinden istifa ettiğini duyurdu. Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Taner Demirer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, aday yapılmadığını ve büyük bir haksızlığa uğradığını belirtti.

Demirer, istifa metninde, İYİ Parti'de çeşitli görevlerde bulunduğunu ve partisi için yoğun bir şekilde çalıştığını vurguladı. Ancak kendisine verilen güvene rağmen aday yapılmadığını ve bu durumun büyük bir haksızlık olduğunu ifade etti.

Özellikle yerel seçimler öncesinde CHP ile işbirliği teklifini desteklediğini ancak azınlıkta kaldığını belirten Demirer, partisinin aldığı yerel seçim sonuçlarının beklentilerin altında kaldığını ve Genel Başkan Meral Akşener'in olağanüstü kurultay kararı almasının önemli bir kırılma noktası olduğunu belirtti.

Demirer, İYİ Parti'nin merkezden uzaklaşması ve izlediği politikaların Türk Milletinin beklentilerinden uzaklaşmasıyla birlikte üyeliğini sonlandırdığını ve partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

İstifa metninde, Genel Başkan Meral Akşener'e bundan sonraki hayatında başarılar dileyen Demirer, olağanüstü kurultayda genel başkan adayı olan arkadaşlarına da başarılar dilediğini ifade etti.

İYİ Parti'nin Önde Gelen İsmi İstifa Etti

17 Nis 2024 - 16:19 - Siyaset

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu