Marketten Alırken Dikkat Edin! Evinize Sokmayın

Almanya'da Edeka ve Rewe market zincirlerinde satılan dondurulmuş suşi ürünlerinde salmonella riski nedeniyle geri çağırma işlemi başlatıldı.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Almanya'da Edeka ve Rewe market zincirlerinde satılan dondurulmuş suşi ürünleri, salmonella riski nedeniyle geri çağrılıyor.

Özellikle "Natsu Onigiri Füme Somon Wakame" markalı ürünlerin 17/04/2024 son kullanma tarihli partilerinde salmonella bakterisi bulunma ihtimaline karşı uyarı yapıldı.

Şirket, hammadde sağlayıcısından aldığı bilgi üzerine tüketicileri ürünü kullanmamaları konusunda acil olarak bilgilendirdi ve geri çağırma sürecini hızla başlattı.

İlgili ürünün detayları şu şekildedir:

Kaynak: Rewe to go
Ürün Adı: Natsu Onigiri somon füme wakame
Son Kullanım Tarihi: 17/04/2024
Dağıtıcı: Natsu Foods
Ürün paketlerinin arkasında ilgili bilgilerin yer aldığına dikkat çekildi.

Salmonella, insan ve hayvan bağırsaklarında bulunan ve genellikle kirli su veya gıda yoluyla bulaşan bir bakteri türüdür. Bu enfeksiyon, bağırsak sistemini etkileyerek ishal, karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma gibi belirtilere yol açabilir.

Eğer evinizde bu ürün varsa, lütfen hemen atın ve geri çağırma hakkında daha fazla bilgi için Rewe veya Edeka ile iletişime geçin.

Sağlığınızı korumak için, satın aldığınız ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol etmeniz ve paketlerin arkasındaki talimatları dikkatlice okumanız önemlidir.

16 Nis 2024 - 21:29 - Gündem

Mahreç  Salih Can Ongun