Kıyma Alabilene Aşk Olsun! Fiyatlar Uçtu

Zamların ardı arkası kesilmiyor. Vatandaşlar her geçen gün en önemli protein kaynaklarından olan et almaya daha da uzaklaşıyor.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Kıyma Alabilene Aşk Olsun! Fiyatlar Uçtu
Haber albümü için resme tıklayın

Vatandaşlar, her geçen gün et fiyatlarındaki artışlarla boğuşmaya devam ediyor. Temel protein kaynaklarından biri olan ete erişim giderek zorlaşıyor.

Geçtiğimiz Mart ayında 450 lira olan kıyma fiyatı, arefe günü gelen yeni bir zamla birlikte 550 liraya yükseldi.

Kıyma Alabilene Aşk Olsun! Fiyatlar Uçtu

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Ordulu kasap esnafı Dilek Bozkurt, şunları belirtti:

“Kuşbaşı kıyma 550 TL, antrikot 700 TL, bonfile 800 TL, köfte 500 TL, ciğer 450 TL, kangal sucuk 550 TL, ezme sucuk 480 TL. Gramaj usulü alan müşterilerimiz var. Bazıları örneğin köfteyi adet bazında alıyor, kişi sayısına göre. Bunun yanı sıra yapacakları yemeğe göre 250-300 gram gibi belirli miktarlarda alanlar da var. Ayrıca et alımında parası olanlar kilolarca alıyorlar. Ancak yüksek fiyatlar satışlarımızı ve miktarı etkiliyor. Örneğin, 1 kilo et alması gereken biri, sadece 250 gram alabiliyor. Onu da çocukları için alıyorlar. Bu durum et sirkülasyonunu azaltıyor. Normalde daha hızlı satmanız gerekirken, daha az satış yapıyorsunuz.”

Ülkedeki ekonomik zorluklar nedeniyle et fiyatlarındaki artışlar, vatandaşların günlük hayatını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Özel Haber/Nergis Kobak

16 Nis 2024 - 15:50 Ordu- Ekonomi

Mahreç  Nergis Kobak