Şehre Söz Verildi ve Yerine Getirildi

Ünye Gücü Kadın Futbol Kulübü, sezon başında koyduğu şampiyonluk hedefine ulaşarak yeni sezonda Süper Lig'de mücadele etme hakkı kazandı.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

TFF Kadınlar Futbol 1. Ligi'nde mücadele eden Ünye Gücü Kadın Futbol Kulübü, sezon başında koyduğu şampiyonluk hedefine ulaşarak yeni sezonda Süper Lig'de mücadele etme hakkı kazandı.

Play-Off'ta Başarıyla Hedefe Ulaştılar

Play-Off'ta gösterdiği performans ve aldığı sonuçlarla dikkat çeken Ünye Gücü, 2024-2025 sezonunda Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi'nde mücadele edecek.

 

Ünye Gücü Kadın Futbol Kulübü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"TFF Kadınlar 1. Lig'de ikinci sezonumuza başlarken Ünye Kadın Futbol Kulübü olarak, sezon öncesinde bir hedef belirlemiştik ve bu hedefi gerçekleştirmek için şehrimize söz vermiştik. Bu hedefimizin nihai amacı, Ünye'mizin spor alanında ulusaldaki en büyük markası olup şehrimizin tanıtımına en üst düzeyde katkı sağlamaktı. Bugün bu amaç ve hedef doğrultusunda sözümüzü tutmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ulusal basında geçtiğimiz hafta Ünye'mizin adı birçok görsel ve yazılı yayın kuruluşunda yer buldu. 2024 Ağustos ayında başlayacak Turkcell Süper Ligde dört büyükleri Ünye’mizde misafir edeceğiz ve TRT Spor bünyesinde yayınlanması planlanan maçlar ile birlikte Şehrimiz daha da fazla ulusalda yer alacak. Şehrimizin spor tarihine altın harflerle ile yazılacak 2023-2024 sezonu TFF Kadınlar 1. Lig Şampiyonluğu başarısı sayesinde dört büyüklerin de yer aldığı Turkcell Süper Lig' de mücadele edecek Türkiye'nin 16 güzide takımı arasında artık Ünye' de var."

16 Nis 2024 - 14:00 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Salih Can Ongun