Ordu’da Kiralar Uçacak! Evleneceklere Kötü Haber

Ordu’da kiralık daire sıkıntısının sürdüğünü açıklayan Gayrimenkul Uzmanı Bora Tepe, yaz ayında fiyatların daha da yükselebileceğini belirtti.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Yeni düğün sezonunun açılmasıyla birlikte Ordu’da şimdiden kiralık daire arayışları da artmaya başladı. Kiralık daireler fahiş fiyatlarıyla gündemden düşmezken yeni talepler fiyatları da yükseltecek gibi gözüküyor.

Ordu’da ki kira fiyatlarını değerlendiren Tepe Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık sahibi Gayrimenkul Uzmanı Bora Tepe, kiralardaki artışlara dikkat çekti. Tepe, Ordu’da kira sorununun sürdüğünü ilave etti.

“Kiralık Daire Azlığı Yaşanıyor”

Gayrimenkul Uzmanı Bora Tepe, Ordu’da kiralık daire azlığını hatırlatarak şunları söyledi; “Kiralık daire tüm ülkemizde olduğu gibi bizim ilimizde de ciddi problem durumunda. Fahiş kira artışları imar problemi sebebiyle uzun süre konut imalatında sıkıntılar olmasından kaynaklı birçok problem yaşandı.”

“En Düşük 10 Bin Lira”

Kira fiyatlarının yüksek olduğunu da sözlerine ekleyen Bora Tepe, “Yeni yapılan konutlardaki rakamların yüksek olmasından kaynaklı problem devam etmekte piyasa eskiye göre düzelmekle beraber hala istenilen düzeye gelemedi. Ortalamada mahalle konum değişkenliği olmakla beraber en düşük kira rakamları 10 Bin liradan başlıyor” dedi.

“Fiyatlar Daha da Artabilir”

Kira fiyatlarının daha da artabileceğini ifade eden Bora Tepe, “Yeni konutlarda site dairelerinde ortalama kira rakamları 13-15 bin lira bandında başlıyor. Kiralık daire her daim ihtiyaç olduğu için talep fazlalığı olduğundan fiyatlarda azalış olmayacağı kanaatindeyim ancak eski fahiş fiyat artışları artık azaldı” diyerek açıkladı.

Özel Haber: Soner Özdemir

16 Nis 2024 - 10:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir