Gözler Ordu’daki Teleferikte!

Yakın zamanda Antalya’da gerçekleşen teleferik kazasının ardından Ordu’da gözler teleferiğe çevrildi. Ordulu vatandaşlar, teleferiğin bakımlarının yapılıp yapılmadığını merak ederken bir taraftan da endişe ediyorlar.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu’da Boztepe’ye çıkmak için sık kullanılan teleferiğin bakımlarının yapılıp yapılmadığı merak konusu oldu. Ordulular teleferiğin bakımlarının ne zaman ve nasıl yapıldığını bilmek istiyorlar. Ordulu makine mühendisleri de teleferik hakkında uyarılarda bulundu.

Metal yorgunluğu, korozyon ve malzemelerin seçiminin önemli olduğunu söyleyen Ordulu Makine Mühendisi Mustafa Yalçın, teleferik bakımlarının önemli olduğunun altını çizdi.

“Teleferik Gözden Geçirilmeli”

Ordu’da teleferiğin gözden geçirilmesi gerektiğinin altını çizen Mühendis Yalçın, “Korozyon, metal yorgunluğu ve malzemelerin seçimi teleferikte çok önem arz ediyor. Yine halatların, makaraların ve rulmanların bakımı ile yağlanması gerekiyor. Devamlı açık havada bulunan malzemelerin sürtünmesi, yağmur ve kar ile soğukta; yazın da güneşte sıcak altında kalması bunların da eskimesine neden oluyor. O yüzden de Ordu’daki teleferikte de bu bakımların ihmal edilmeden kesinlikle gözden geçirilmeli” diyerek açıkladı.

Gözler Ordu’daki Teleferikte!

“Ordulular Endişeli”

Teleferiği zaman zaman kullandığını söyleyen Ordulu İsmet Akıllı, “Teleferiğe bindim. Herhangi bir sıkıntı da olmadı. Ancak insan ister istemez şüpheleniyor. Yaşanan kazadan sonra ister istemez insanın aklına bir takım sorular geliyor. Denetleniyor mu? Denetleyenler kimler? Halka açıklanıyor mu?” diyerek endişelerini de dile getirdi.

İsme Akıllı, teleferik hakkında insanların merakını giderecek açıklamaların yapılmasını da isteyerek, “Ordu’da bildiğim kadarıyla şuana kadar herhangi bir sorun olmadı. Ancak olmayacak diye bir şey de yok. Talebimiz teleferik hattıyla ilgili yapılan bakımların ve denetim gibi bilgilerin vatandaşlarla paylaşılması” dedi.

Özel Haber: Soner Özdemir

15 Nis 2024 - 17:40 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir