Geleceğin Eğitiminde Teknoloji ve İnovasyon

Scientix STEM Eğitimi Çalıştayı Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun ev sahipliğinde, Bakanlık Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Scientix Koordinatörü Dr. Tunç Erdal Akdur, Rümeysa Demir ve Uğur Doğan ile birlikte öğretmenlerin katılımıyla düzenlenen Scientix STEM Eğitimi Çalıştayı, Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı.

Çalıştay kapsamında, STEM alanındaki yenilikçi eğitim yaklaşımları ve teknoloji odaklı öğretim yöntemleri ele alınacak. Öğretmenlerin bilgi ve becerilerini geliştirmeyi hedefleyen etkinlik, katılımcılara STEM eğitiminde en son yaklaşımları ve uygulamaları sunmayı amaçlıyor.

Geleceğin Eğitiminde Teknoloji ve İnovasyon

Bakanlık temsilcileri ve uzman ekip tarafından sunulan içeriklerin yanı sıra, öğretmenlerin deneyim paylaşımı ve interaktif oturumlar da programın önemli bir parçasını oluşturacak.

Çalıştayın açılış konuşmasında İl Millî Eğitim Müdürü Vargeloğlu, STEM eğitiminin önemine vurgu yaparak, öğretmenlerin bu alandaki bilgi ve becerilerini artırmalarının eğitim kalitesini yükselteceğini belirtti.

Scientix STEM Eğitimi Çalıştayı, öğretmenler arasında iş birliğini teşvik ederek, geleceğin teknoloji odaklı eğitimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. 

15 Nis 2024 - 21:30 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz