Robotik ve Kodlama Eğitimi Başladı

DOKA'nın desteklediği 'İkizce Robotik ve Kodlama Eğitici Eğitimi' projesiyle öğretmenler, geleceğin teknoloji alanındaki trendlerine yönelik donanımlarını artırıyor.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Robotik ve Kodlama Eğitimi Başladı
Haber albümü için resme tıklayın

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen Sosyal Refahın Artırılması Teknik Destek Programı kapsamında hayata geçirilen ‘ İkizce Robotik ve Kodlama Eğitici Eğitimi’ projesi başladı. İkizce Kaymakamlığı tarafından yönetilen bu proje, DOKA'nın finansal desteğiyle ‘Laleli Teknoloji Sınıfı’nda uygulanıyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde görevli akademisyenler tarafından gerçekleştirilen eğitim programına 20 öğretmen katılıyor, bu öğretmenlerin tamamı farklı okullardan seçilmiş durumda.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Başladı

Eğitim programı boyunca öğretmenlere blok ve kodlama kavramları, arduino ile kodlama, sensör sistemlerinin kullanımı, 3D yazıcı ve 3D gözlük kullanımı gibi çeşitli yetkinlikler kazandırılması hedefleniyor. 15-19 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan eğitim programının açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Hasan GÜNEŞ tarafından yapıldı. Müdür GÜNEŞ, eğitimin verimli geçmesini dileyerek katılımcı öğretmenlere teşekkürlerini iletti.

Bu proje, İkizce'deki eğitim kalitesini ve öğretmenlerin teknolojik yetkinliklerini artırmayı hedefliyor. DOKA'nın desteğiyle hayata geçirilen bu tür programlar, bölgedeki eğitim seviyesinin yükseltilmesine önemli katkılar sağlıyor. 

15 Nis 2024 - 17:00 Ordu- Eğitim

Mahreç  Sibel Yılmaz