"Çiftçilerimizin Geçim Zamanı Geldi"

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, yüksek enflasyonun çiftçileri olumsuz etkilediğini belirterek, çiftçilere verilen desteklerin artırılması çağrısında bulundu.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, çiftçilerin yaşadığı zorlukları ve taleplerini dile getirdi. Yüksek enflasyonun tarım sektörünü olumsuz etkilediğini vurgulayan Akça, çiftçilere verilen destek miktarlarının artırılması gerektiğini belirtti.

Özellikle dar ve orta gelirli çiftçilerin enflasyondan büyük ölçüde etkilendiğine dikkat çeken Akça, şu ifadelere yer verdi:

"Seçim dönemi bitti, şimdi geçim zamanı geldi. Yüksek enflasyon, çiftçilerimizi zor durumda bırakıyor. Üretim yapmaları ve devam ettirmeleri için desteklenmeleri gerekiyor. Bu nedenle çiftçilere ödenen destek miktarlarının artırılması ve enflasyona göre ayarlanması şart."

Akça, özellikle Doğrudan Gelir Desteği'nin 2014 yılından bu yana artırılmadığını ve günün koşullarına uygun olarak revize edilmesi gerektiğini vurgulayarak, dönüm başına en az 650 TL destek verilmesi gerektiğini ifade etti.Çiftçilerin geçim sıkıntısıyla baş etmeleri için desteklenmeleri çağrısında bulunan Akça, sektördeki belirsizliklerin giderilmesi ve çiftçilerin adil bir rekabet ortamında faaliyet gösterebilmeleri için gerekli adımların atılması gerektiğini vurguladı.

15 Nis 2024 - 21:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu