Güler Mazbatasını Aldı: Kimseyi Ayırmayacağız!

İkinci dönem mazbatasını alan Başkan Güler, “Bu seçimin kaybedeni yok, Ordu kazandı. Biz hiç kimseyi ayırmadan hizmetlerimizi yapacağız” dedi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Güler Mazbatasını Aldı: Kimseyi Ayırmayacağız!
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti adayı Enver Yılmaz ile sıkı bir yarışın içine giren, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Adliyesi’nde ikinci dönemi için mazbatasını aldı. Yaptığı açıklamada Başkan Güler, “Bu seçimin kaybedeni yok, Ordu kazandı. Biz hiç kimseyi ayırmadan hizmetlerimizi yapacağız” dedi.

Güler Mazbatasını Aldı: Kimseyi Ayırmayacağız!

“Demokrasi Törenleri”

Mazbatayı aldıktan sonra bir konuşma yapan Başkan Güler, “Seçimler demokrasilerin törenleri şeklinde gerçekleşiyor. Özellikle ülkemizde bağımsız yargının gözetiminde yapılan seçimler, çok şükür barış ve huzur içinde gerçekleşti. Burada Türk demokrasisi ve güzel Ordumuz çok başarılı bir imtihan vermiştir. Bundan dolayı tüm halkımızı ve Türk demokrasisinin bütün unsurlarını başta bağımsız yargı olmak üzere kutluyorum. Dünyadaki bütün seçimleri inceleyen biri ve bazı ülkelerin seçimlerinde de gözlemci olarak bulunduğumda şunu gördüm ki; Türk milletinin her bireyinin oyu çok değerlidir ve aynı zamanda namusu ifade etmektedir. Bu bakımdan bizde buna uygun olarak, namuslu, ahlaklı ve erdemli davranışta bulunup, çok şükür sonunu getirdik ve bu başarılı sonuca ulaştık.” dedi.

Güler Mazbatasını Aldı: Kimseyi Ayırmayacağız!

“Kimseyi Ayırmayacağız”

‘Bundan sonraki 5 yıllık emaneti Allah ömür verirse, sizlerle beraber yepyeni bir sayfa açarak devam ettireceğiz’ diyen Güler, sözlerini şöyle sürdürdü; “Burada Ordumuz çok güzel hizmetlere vesile olacak. Böyle bir ortam oluşturacağız. Oy veren vermeyen herkese eşit hizmet edeceğiz. Bu seçimin kaybedeni yok. Kazananı var, Ordu kazandı. Bunu hep birlikte gerçekleştirdik. Teşkilatımız çok önemli bir başarı örneği göstermiştir. Hepsine teşekkür ediyorum. 50 yıllık çalışma hayatımdaki tecrübemle bu seçimin çok farklı bir seçim olduğunu gördüm. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bunu hepimiz iliklerimize kadar hissedeceğiz. Alçalmadan yükseleceğiz. Ordu, 5 yıl sonra bambaşka bir noktaya gelecek. Biz hiç kimseyi ayırmadan hizmetlerimizi yapacağız.”

Başkan Güler’i mazbata töreninde AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, AK Parti önceki dönem milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Selman Altaş, MHP İl Başkanı Mehmet Özçelik ve vatandaşlar yalnız bırakmadı.

Adliye Sarayı’nın ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde bir tören düzenlendi. Burada vatandaşları selamlayan Başkan Güler, fırsat eşitliğini sağlayacaklarını söyledi.

“Huzur Ortamını Oluşturacağız”

Güler, “Ordu, Türkiye’de yaşanılabilir ilk 10 kent arasında olacak. Ordu’yu parmakla gösterecekler. Bunu birlikte başaracağız. Bu seçimde çok mesajlar aldık. Bunların hepsinin başımızın üstünde yeri var. Hakkaniyete dayalı, kalkınmayı önceleyen, ekonomiyi öne alan bir modeli uygulayacağız. 31 Mart’ta uzunca bir süredir Ordu’da yaşanan maskeli balo bitmiştir. Herkes daha verimli ve huzurlu bir hayat yaşayacak. Dedikodudan uzak olunacak ve herkes kendi işini yapacak. Bundan sonra durmak yok, yola devam.” diyerek sözlerini tamamladı.

15 Nis 2024 - 16:12 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir