Bedri Baykam’dan Dünya Sanat Günü Mesajı

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Başkanı sanatçı Bedri Baykam, Dünya Sanat Günü sebebiyle mesaj yayımladı. Baykam, yayımladığı mesajda Aylinsanart Engelsiz Kültür Sanat ve Eğitim Derneği takipçilerinin 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nü kutladı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Uluslararası Sanat Derneği’nin (International Association of Art: IAA) 2011 yılında Meksika’da düzenlenen genel kuruluna ülkemizden temsilci olarak katılan sanatçı Bedri Baykam bir öneride bulunur. Bu öneri, Leonardo da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan’ın her yıl Dünya Sanat Günü (DSG : WAD) olarak kutlanmasıdır. Öneri çoğunluk oyuyla kabul edilir. Bedri Baykam daha sonra IAA’nın 2015 yılında başkanı da olmuştur.

Bedri Baykam’dan Dünya Sanat Günü Mesajı

Bedri Baykam, “Her birinizin 15 Nisan Dünya Sanat Günü kutlu olsun. 2011 yılında Meksika’nın Guadalajara kentinde düzenlenen 17. Dünya Sanat Birlikleri toplantısında Türkiye temsilcisi olarak Leonardo da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan’ın Dünya Sanat Günü olarak belirlenmesini teklif etmiştim. O günden sonra 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nü olarak kutlanmaya başlandı.” dedi.

Aylinsanart Engelsiz Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı ve yönetmen Aylin Gürsoy da 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nü kutladı.

15 Nis 2024 - 13:50 Ordu- Kültür & Sanat

Mahreç  Nergis Kobak