Vali Erol: Turizm Haftası Kutlu Olsun

Ordu Valisi Muammer Erol Turizm Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. "Tüm turizim camiasının Turizm Haftası’nı kutluyorum" dedi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Ordu Valisi Muammer Erol, Turizm Haftası kutlama mesajı yayımladı. 

Vali Erol, şu şekilde konuştu;

"Günümüz dünyasında; iletişim ve ulaşım sektörlerinde yaşanan ilerlemeler ve küreselleşmenin etkileri neticesinde ülkeler arasındaki sınırların adeta kalktığına ve bireylerin refah seviyesinin yükselmesi ile birlikte insan hareketinin gittikçe arttığına şahit olmaktayız. Bu nedenle yeni yerleri ve o yerin doğal güzelliklerini görmek için yapılan bir seyahat olmanın çok daha ötesine geçen turizm; kültürler arası etkileşim ve ilişkileri en üst düzeyde yaşatan, farklı kültürleri çeşitli topraklarda buluşturan bir güç haline gelmiştir.

Ülkemizde hızla gelişen turizm sektöründen ilimizin de yeteri kadar pay alabilmesi, turizm alanında hak ettiği noktaya gelebilmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam etmektedir. Tarım alanında, sanayi alanında her geçen gün daha da güçlenen ilimizin turizm anlamında da hak ettiği yere gelebilmesi için çalışıyoruz. Niyetimiz ve gayretimiz halkımızın ve yatırımcılarımızın beklentilerini dikkate alarak daha nitelikli ve sürdürülebilir turizm etkinlikleri ve yatırımlarıyla Ordu’nun güzelliklerinin, değerlerinin daha çok fark edilmesidir. Bu elbette ki sağlam bir iş birliği ile mümkündür.

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” dolayısıyla; içinde bulunduğumuz yılın ilimizde bulunan bütün turizm değerlerinin ön plana çıkarılacağı bir yıl olmasını dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle ilimizin ve ülkemizin turizm açısından gelişmesine katkıda bulunan turizm sektörü çalışanları ile bu amaçla ilimizdeki turistik yerlerin tanıtımlarını yapan herkese teşekkür ediyor, tüm turizm camiasının Turizm Haftası’nı kutluyorum." 

15 Nis 2024 - 08:40 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz