Teleferik Bayramda da Binlerce Kişiye Hizmet Verdi

Ordu’da 530 metre yükseklikte kentin cazibe merkezlerinden biri olan, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelen Boztepe’ye ulaşımda büyük kolaylık sağlayan teleferik, 9 günlük bayram tatilinde binlerce kişiyi ağırladı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ramazan Bayramı'nın boyunca Ordu'da teleferik yoğun ilgi gördü. Boztepe'ye çıkmak isteyen vatandaşlar teleferik önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Bayram dolayısıyla Ordu'ya gelen vatandaşlar, Boztepe'ye çıkarak şehrin eşsiz manzarasının keyfini çıkardı.

Teleferik istasyonunda saatlerce bekleyen vatandaşlar, Boztepe'ye ulaştıklarında ise muhteşem manzara karşısında adeta büyülendi. Birçok ziyaretçi, şehrin panoramik manzarasını fotoğraflayarak bu özel anı ölümsüzleştirdi.

Eşsiz manzara eşliğinde Boztepe'ye 10 dakikada ulaşım sağlayan teleferik hattı, özellikle Ramazan Bayramı için tatile gelen vatandaşlar ve yerli yabancı turistler olmak üzere çok ayıda kişiye ev sahipliği yaptı.

Öte yandan Antalya'daki teleferik kazasının ardından İzmir'de teleferiğe ilgi azaldığı belirtilirken, Ordu'nun Altınordu ilçesindeki teleferik tesislerindeki ziyaretçi sayısına ise etki etmediği bildirildi.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü

14 Nis 2024 - 20:30 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu