Gurbetçiler Yola Çıktı, Uçak ve Otobüslerde Yer Kalmadı!

Ordu'dan yaşadıkları şehirlere dönen gurbetçiler, Ramazan Bayramı'nın sona ermesiyle birlikte ulaşımda yoğunluk yaşadı. Uçak ve otobüs biletlerinde yer bulmak zorlaştı, bazı otobüs firmaları ek seferler düzenledi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Ramazan Bayramı'nın sona ermesiyle birlikte gurbetçiler, Ordu'dan yaşadıkları şehirlere dönmeye başladı. Yoğunluğun artmasıyla birlikte bazı bilet satış sitelerinde Ordu'dan kalkan uçak ve otobüslerde yer kalmadı. Bu duruma çözüm olarak bazı otobüs firmaları tarafından ek seferler konulmaya başlandı.

Kendi araçlarıyla yola çıkanlar da yollarda yoğunluk oluşturuyor. Yetkililer, sürücülere dikkatli sürüş ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Uçak ve Otobüslerde Yer Bulmak Zorlaşıyor

Ramazan Bayramı'nın ardından Ordu'dan ayrılışlarda yoğunluk arttı. Uçak bileti ve otobüs bileti bulmakta zorlanan gurbetçiler, saatlerce beklemek zorunda kalıyor. Bazı bilet satış sitelerinde ise Ordu'dan kalkan uçak ve otobüslerde yer kalmamış durumda.

Otobüs Firmaları Ek Seferler Koydu

Yoğunluğun artması üzerine bazı otobüs firmaları tarafından ek seferler konulmaya başlandı. Yetkililer, ek seferlerin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini söyledi.

Yetkililerden Dikkatli Sürüş Uyarısı

Kendi araçlarıyla yola çıkan gurbetçiler de yoğunluğa neden oluyor. Trafikte artan araç sayısı kazalara davetiye çıkarıyor. Yetkililer, sürücülere dikkatli sürüş ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

14 Nis 2024 - 10:37 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu