Meral Akşener'den YSK'ya Sert Tepki! YSK'nın Kararı Adaletsiz!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son kararını açıkladığı açıklamada Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Ordu seçimlerine ilişkin verdiği red kararına sert tepki gösterdi.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son kararını açıkladığı açıklamada Yüksek Seçim Kurulu'nun ( YSK) Ordu seçimlerine ilişkin verdiği red kararına sert tepki gösterdi. Akşener, seçim sürecinde yaşanan şaibeleri ve usulsüzlükleri dile getirerek, YSK'nın kararının adaletsiz, ciddiyetsiz ve basiretsiz olduğunu belirtti.

Akşener'in açıklamasına göre, Ordu seçimlerinde 98 bin oyun geçersiz sayıldığı, kullanılmayan zarf ve oy pusulalarının havalarda uçuştuğu, sandıklarda "partili" devlet memurlarının bulunduğu gibi birçok garabet yaşandı. Ancak, tüm itirazlara rağmen YSK bugün Ordu seçimlerine ilişkin yapılan itirazları reddetti.

Akşener, YSK'nın bu kararıyla Orduluların iradesini yok sayarak kendi tarihine bir leke daha sürdüğünü ifade etti. Ayrıca, Enver Yılmaz'ın sandıkta aldığı desteğin, hırsızların masasına haram olarak sunulduğunu savundu.

Son olarak, Akşener, doğruların bir gün ortaya çıkacağını ve hakkın sahibini bulacağını belirterek, YSK'yı ve tüm itirazlara rağmen kararını değiştirmeyenleri millet iradesini yok saymakla suçladı.

12 Nis 2024 - 20:12 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun