YSK: İtirazların Kabul Edildiği İller Açıklandı! Ordu’da Seçimler Yenilenecek mi?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin itiraz süreci hakkında bilgi verdi.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Bayram dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Yüksek Seçim Kurulu ( YSK) Başkanı Ahmet Yener, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin itiraz süreci hakkında bilgi verdi. Yener, AKP'nin 2, CHP'nin 1, MHP'nin 1 ve DEM Parti'nin 2 itirazının kabul edildiğini açıkladı.

Yapılan itirazlar sonucunda seçimin yenileneceği yerlerin de olduğunu söyleyen Yener, Kayseri’nin Pınarbaşı, Şanlıurfa’nın Hilvan ilçelerinin yanı sıra Edirne’de bir beldede ve Sivas’ta bir seçim bölgesinde seçimlerin yeniden yapılacağını kaydetti. Yener, buradaki seçimlerin, seçim takvimi çerçevesinde 2 Haziran’da gerçekleşeceğini aktardı.

Ancak, İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Enver Yılmaz'ın yaptığı başvurunun olağanüstü itiraz kategorisinde yer aldığı için bugün açıklanan iller arasında yer almadığı belirtildi.

Olağanüstü itiraz sürecinin 14 Nisan'a kadar devam edeceği ifade edildi. YSK'nın yapacağı incelemeler sonucunda başvuruların durumu netlik kazanacak ve ilgili kararlar açıklanacak.

11 Nis 2024 - 16:24 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun