Akşener, Dervişoğlu'nu mu Destekliyor?

İYİ Parti'nin 27 Nisan'daki seçimli olağanüstü genel kurulu için büyük bir heyecan yaşanıyor. Parti içinde önemli gelişmeler yaşanıyor ve kulisler hareketli.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

İYİ Parti'nin 27 Nisan'daki seçimli olağanüstü genel kurulu için büyük bir heyecan yaşanıyor. Parti içinde önemli gelişmeler yaşanıyor ve kulisler hareketli.

Genel Başkan Meral Akşener'in aday olmayacağı kongrede dört isim adaylığını açıkladı. Bu isimler arasında Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Grup Başkanı Koray Aydın, Göç Politikaları Başkanı Tolga Akalın ve Kurucular Kurulu Üyesi Günay Kodaz bulunuyor. Ancak parti içindeki gelişmeler, Akşener'in yeni dönemde de önemli bir rol oynayabileceğine işaret ediyor.

Parti kulislerinde, Akşener'in kongrede Dervişoğlu'nu destekleyeceği iddia ediliyor ve hatta Dervişoğlu'nun adaylık metninin Akşener'in özel kalemi Esma Bekar tarafından yazıldığı konuşuluyor.

Parti içinden gelen sesler ise Akşener'in rolünün devam etmesi gerektiğini vurguluyor. Muğla Milletvekili Metin Ergun, sosyal medyada, "Başarısızlık varsa, bunun sorumluluğu size değil, bizlere aittir. Kötü niyetli kişilerin kazanmasına izin vermemeliyiz" derken, Manisa Milletvekili Şenol Sunat da Akşener'le birlikte olduğu bir fotoğrafı paylaşarak "Onsuz olmaz" mesajını iletti. Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı Hakan Şeref Olgun da Akşener'e destek verdi.

Parti içinden gelen bilgilere göre, bu tür destek mesajlarının artması bekleniyor. Bu gelişmeler ışığında, kongrenin Aydın ve Dervişoğlu arasında çekişmeli bir mücadeleyle geçeceği öngörülüyor.

Dervişoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Akşener ile bir istişarede bulunup bulunmadığına ilişkin, "Ben sadece genel başkanımızın dualarını aldım. Bunun üzerinden spekülasyon yapılmasına üzülüyorum" dedi. Fazla adayla kongreye gitmenin bir bölünmeye yol açmayacağını düşündüğünü belirtti.

Seçim sonrası partideki görevinden istifa eden Buğra Kavuncu da, "Süreci değerlendirip bir yol haritası çizeceğiz. Ülkemiz ve partimiz için varlığımıza ihtiyaç var. Bu bilinçle hareket edeceğiz. Partimizin bu süreci atlatması için mücadelemize devam edeceğim" açıklamasını yaptı.

10 Nis 2024 - 10:32 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun