Küçükbaşta Yeni Destekleme Modeli: Kuzu Oğlak Desteği Geliyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı, küçükbaş hayvancılık destekleme modelini değiştiriyor. 2024'ten itibaren Anaç Koyun Keçi Destekleme yerine Kuzu Oğlak Destekleme modeli uygulanacak.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Tarım ve Orman Bakanlığı, küçükbaş hayvancılıkta yeni bir destekleme modeline geçiyor. 2024 yılından itibaren Anaç Koyun Keçi Destekleme modeli yerine Kuzu Oğlak Destekleme modeli uygulanacak.

Bu yeni modelde, desteklemeler anaç hayvanlar yerine, destekleme yılı içinde doğan, küpelenen ve programlı aşıları tamamlanan kuzu ve oğlaklara yapılacak.

Yetiştiricilere Dikkat!

Yetiştiricilerin mağduriyet yaşamaması için 2024 yılında doğan kuzu ve oğlaklarını zamanında küpeleterek kayıt altına aldırması ve Bakanlıkça belirlenen programlı aşılarını tamamlatması büyük önem taşıyor.

Ünye'de Aşılama ve Kimliklendirme Çalışmaları Devam Ediyor

Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2024 yılında doğan kuzu ve oğlakların aşılama ve kimliklendirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yetiştiriciler, kuzu ve oğlaklarının aşıları ve kimliklendirme işlemleri için Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne veya bağlı hizmet birimlerine başvurabilirler.

09 Nis 2024 - 13:30 Ordu/ Ünye- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu