Seçimi Kaybettirdi

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat’ın, Çaybaşı’nda kadın ve çocukların da bulunduğu alanda kullandığı sözler seçimi kaybetmesine neden oldu!

Burak  Yıldız
Burak Yıldız Tüm Haberleri

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat’ın, Çaybaşı’nda kadın ve çocukların da bulunduğu alanda kullandığı; “Bunlar herhalde başka bir çakılı çivi arıyorlar” sözleri ilçede Cumhur İttifakının seçimi kaybetmesine neden oldu.

Milletvekili Mustafa Hamarat, 16 Mart 2024 tarihinde Ordu’nun Çaybaşı ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında akşam saatlerinde Köklük Mahallesi’nde ziyaretlerde bulundu. Hamarat’ın kadın ve çocukların da bulunduğu ortamda söylediği sözler tartışmaya neden oldu. AK Parti Çaybaşı Belediye Başkan adayı İsmet Yanık ile birlikte Köklük Mahallesi’nin meydanında konuşma yapan Hamarat, cinsiyetçi ifadeler kullandı.

"Çivi Gibi Laf Atarım!"

Kadın ve çocukların bulunduğu halka açık bir ortamda yapılan ve konuşması görüntülenen Mustafa Hamarat’ın “Milletvekili Mustafa Hamarat iyi hoş ama çatı çivisi var mı diyorlarmış. Bunlar herhalde başka bir çakılı çivi arıyorlar. Çivi gibi bir laf atarım görürsünüz ne olduğunu’’ sözünü parmak işareti yaparak söylediği gözlemleniyor.

Söz konusu videoda bazı kişiler Hamarat’ın bu söylemlerine alkış tutarken, yükselen bazı sesli tepkilerin ardından ise Hamarat, “Aramıza kimseyi sokmayalım, özellikle hanım kardeşlerimi. Dualarınızı eksik etmeyin, Cumhurbaşkanımızın selamı ile geldim, hatır işlerini bırakın” şeklinde bir çağrıda bulundu.

Seçimi Kaybettirdi

Ordu’da oy kullanmayan tek milletvekili olan Hamarat’ın bu sözleri ilçede tepki ile karşılanınca, seçmenler bir başka sağ parti olan Yeniden Refah Partisi’ne yöneldi ve Çaybaşı Belediye Başkanlığını Yeniden Refah Partisi adayı Mesut Karayiğit yüzde 51,23 oy ile kazandı. AK Parti ise yüzde 45,55 oy alabildi.

İlçedeki parti yöneticileri, seçim kaybetmelerdeki en önemli etkenin Milletvekili Mustafa Hamarat’ın ilçede yürüttüğü seçim çalışmaları sırasındaki itici durum ve konuşmalarının olduğunu ileri sürüyorlar.

   

08 Nis 2024 - 23:30 Ordu- Gündem

Mahreç  Hayatgazetesi Ordu