“Fatsa’ya Çevre Yolu İstedik, Tüm Bağlantıyı Kesin Demedik!”

Fatsa’daki sahil yolu düzenlemesini eleştiren CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, “Biz Fatsa’ya Çevre yolu dedik ama yanlış anlamışsınız. Sahil yolunu çevre yolu haline getirip Fatsa ile tüm bağlantıyı kesin demedik!” diyerek tepkisini dile getirdi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Fatsa, Ünye ve Ordu merkezdeki trafik sorunlarına tepki göstererek çözüm istedi. Fatsa’daki trafik düzenlemesini eleştiren Milletvekili Adıgüzel, ilçedeki trafik sorunlarına bir türlü çözüm üretilemediğini vurguladı.

“Enteresan Çözüm Üretilmiş”

Milletvekili Adıgüzel, Fatsa’da yaşanacak trafik yoğunluğuna dikkat çekerek şu açıklamalarda bulundu; “Fatsa'da bu bayram tatili ve yaz tatili için gelecek gurbetçilerin yaratacağı trafik yoğunluğunu azaltmak için enteresan bir çözüm üretilmiş. Ana yola çıkan bütün ara yollar kapatılmış. Biz Fatsa'da sürekli çevre yolu istemiştik. Çevre yolu yapmayanlar başka bir yöntem bulmuşlar. Fatsa'nın içinden geçen yolu çevre yolu haline getirdiler. Fatsa ile bütün alakasını kesecek şekilde bir transit yol yaptılar. Hizmeti üretmiyorlar trafik yoğunluğunu çözmek için garip uygulamalar üretiyorlar.”

“Fatsa’ya Çevre Yolu İstedik, Tüm Bağlantıyı Kesin Demedik!”

“İki Dönem Çözüm Üretilemedi”

İki dönem boyunca Ordu’da trafik sorunlarına çözüm üretilmediğini söyleyen Milletvekili Adıgüzel, AK Parti'nin  iki dönem Büyükşehir Belediyesinde olduğu halde sahildeki ilçelerde trafik sorununa çözüm üretilemediğini belirtti. Milletvekili Adıgüzel, “Yine Fatsa Bolaman'da çok fazla ölümlü kaza oluyor. Oradaki hız sınırı bir şehir içi hız sınırı gibi değil bölünmüş yollardaki hız sınırını uyguluyorlar” dedi.

“Ünye ve Ordu'da da Benzer Sorunlar”

Ünye ve Altınordu’da benzer sorunların olduğuna değinen Milletvekili Adıgüzel, “Ünye'de ölümlü kazalara neden olan devlet hastanesi kavşağında söz verilen düzenlemeyi yapmadılar. Altınordu'da da bitmeyen bir çevre yolu meselesi var. Önceki Büyükşehir Belediye de belli saatlerde kamyon geçişlerini yasaklayarak çözüm bulmaya çalışmıştı. Oldu olacak trafiğe çıkışı yasaklayın. Tek plaka, çift plaka uygulamasına geçin.

10 yıldır Büyükşehir Belediyesi AK Parti'de 5 yıl daha devam edecek. Görünüyor ki hiçbir gelişme yok” diyerek açıkladı.

07 Nis 2024 - 12:40 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Soner Özdemir