Vali Erol'dan Anadolu Ajansı'na Kutlama Mesajı

Ordu Valisi Muammer Erol, Anadolu Ajansı'nın 104. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Vali Erol'un mesajında, Anadolu Ajansı'nın "milli mücadele döneminde doğru haberlerin hızla duyurulması amacıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla 6 Nisan 1920 tarihinde kurulduğunu" belirtti.

Vali Erol, Anadolu Ajansı'nın tarihe tanıklık eden bir çınar olduğunu vurgulayarak, "deprem, savaş, afet ve salgın gibi zorlu dönemlerde dahi fedakarca çalışarak doğru haberleri aktardığını" ifade etti. Ajansın "ilkeli ve tarafsız habercilik anlayışıyla dünya çapında önemli bir konuma geldiğini" belirten Vali Erol, milletin güvenini ve saygısını kazanarak basının temel taşı haline geldiğini dile getirdi.

Anadolu Ajansı'nın "milli mücadele döneminde Türkiye'nin haklılığını tüm dünya kamuoyuna duyurarak büyük bir görev üstlendiğini" ve "toplumun gözü, kulağı ve sesi haline geldiğini" belirten Vali Erol, Ajans'ın "ülkenin gelişimine ve kalkınmasına önemli katkılarda bulunduğunu" vurguladı. Ayrıca, Ajans'ın "Cumhuriyet'in 2. yüzyılını 'Türkiye Yüzyılı' yapma hedefine de önemli katkılar sağladığını" ifade etti.

Vali Erol, mesajının sonunda Anadolu Ajansı'nın kuruluşunda emeği geçenleri "rahmet ve minnetle yâd ederek", vazife başında bulunan tüm kurum mensuplarına başarılar diledi.

Bu anlamlı mesajla, Ordu Valisi Muammer Erol, Anadolu Ajansı'nın 104. yılını coşkuyla kutlayarak, Ajans'a başarılar diledi.

05 Nis 2024 - 13:50 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak