Muhtarlık Seçimi Kana Bulandı!

Muhtarlık seçimlerinde yaşanan olaylarda, yurt genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı şoka uğrattı. İşte detaylar...

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Muhtarlık seçimleri sürecinde yaşanan üzücü olaylarda, yurt genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı duyanları korkuttu.

Seçimlerde 6 kişi hayatını kaybetti, 1'i polis olmak üzere 62 kişi de yaralandı.

İşte illerde yaşananlar:

ŞANLIURFA:

Harran ilçesinde, muhtarlık seçim süreciyle bağlantılı olarak çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaşamını yitirdi, 1 kişi yaralandı. Harran'daki kavgaya ilişkin 4 kişi gözaltına alındı. Ayrıca, Şanlıurfa'nın Eyyübiye, Bozova, Harran ve Halfeti ilçelerinde yaşanan muhtarlık seçimi kavgalarında ise 16 kişi yaralandı.

DİYARBAKIR:

Sur ilçesinin Ağaçlıdere Mahallesi'nde, muhtarlık seçimi nedeniyle iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 14 kişi yaralandı. Soruşturma kapsamında 12 kişi gözaltına alındı, 6 kişi ise tedavi altında. Firari 1 şüpheliyi yakalama çalışmaları sürüyor.

SİİRT:

Konacık köyünde yaşanan muhtarlık seçimi kavgasında 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı. Veyselkarani beldesinde ise muhtarlık seçimiyle ilgili çıkan kavgada 1'i polis olmak üzere 8 kişi yaralandı. Gözaltına alınan 5 kişi, olayla ilişkilendiriliyor.

BURDUR:

Çatağıl köyünde muhtarlık seçim sonuçları nedeniyle çıkan kavgada 3 kişi yaralandı.

BAYBURT:

Balca köyünde yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu 1 kişi yaralandı.

İSTANBUL:

Arnavutköy'de muhtarlık seçimi kavgası sırasında yoldan geçerken yaralanan bir vatandaş hayatını kaybetti. Olayla ilgili 4 şüpheli gözaltına alındı, 1 kişinin ise tedavisi devam ediyor.

MARDİN:

Görentepe Mahallesi'nde muhtarlık seçimi nedeniyle çıkan kavgada 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. Kızıltepe ilçesindeki muhtarlık seçimi kavgasında ise 11 kişi yaralandı.

04 Nis 2024 - 19:27 - Gündem