Enver Yılmaz: "Sandıkta Oyuna Geldik"

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, 2229 sandıkta usulsüzlük yapıldığını iddia ederek 30 avukatıyla inceleme yaptıklarını belirtti. Yılmaz, ilçe seçim kurullarına yapılan itirazların ardından il seçim kuruluna 11 ilçenin itirazlarını ilettiklerini ve 2229 sandığın tamamının yeniden sayılmasını talep ettiklerini ifade etti.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Enver Yılmaz: "Sandıkta Oyuna Geldik"
Enver Yılmaz: "Sandıkta Oyuna Geldik"
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kurucu Başkanı ve İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, 30 avukat ile birlikte 2229 sandıkta yapılan usulsüzlükleri incelediklerini ve hakları için mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Yılmaz, ilçe seçim kurullarına yapılan itirazlar neticesinde il seçim kuruluna da 11 ilçenin itirazlarını ilettiklerini ifade ederek, "2 bin 229 sandığının tamamının açılmak suretiyle yeniden sayılmasını talep ediyoruz. 98 bin 801 iptal oyu var. İl genelinde geçersiz oy oranı Türkiye ortalamasının 3 katı. Minareyi çalan kılıfına uydurmuş. Gece olmadan iftar saatiyle birlikte sandık başkanı çuvalı omuzlayıp evine gitmiş. Kamera görüntülü... Sabahın 2'sinde seçim kuruluna teslim etmiş." dedi.

Enver Yılmaz:

Yılmaz, çeşitli ilçelerde yaşanan usulsüzlükleri detaylı bir şekilde ortaya koyduklarını dile getirerek, "5 ilçede itirazlarımız sonrasında sandıklar açılırken, adliyelere gittim. Çuvalların hepsinin ağzı açık. Kim, hangi sebeple açtı? 3 boğum olması lazım. Ama hiçbirinde ne boğum ne de mühür yok. Bir cevaba ihtiyaç var. İl seçim kurulundan isteğimiz, derhal sandıkların tamamı açılsın, bu açılmayla birlikte ortaya çıkacak tabloda kazanacağımıza inanıyoruz. Toplum vicdanındaki bu kanamayı durdurun. Ordu şu an maalesef büyükşehir belediye başkansız. Ordu, en geç büyükşehir belediye başkanı mazbatasını alan şehir olmak istemiyorsa, seçim kurulumuz üzerine düşeni yapmalı." diye konuştu.

Enver Yılmaz:

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ise şunları söyledi:

"Hiç kimseden merhamet dilenmiyoruz. Adalet sarayının önünde adalet istiyoruz. Türkiye'nin başka vilayetlerinde benzer olduğunda kamuoyunu ayağa kaldıran yandaş ve yoldaş medyanın projektörlerini Ordu'nun üstüne çevirmesini istiyoruz. Mevcut belediye başkanı kazandığını söyleyemiyor ama Enver Yılmaz gittiği her yerde kazandığını söylüyor. Devletin dini adalettir. Bizde adalete güveniyor ve inanıyoruz. 500 küsur bin oyun içine 98 bin oy geçersizdir demek, Ordu'da vatandaş oy kullanmayı bilmiyor demektir. Bu Ordu'ya yakışmıyor. Enver Yılmaz'ın kazandığı seçimi başkasına teslim etmeyiz. Buna direniriz. İl seçim kurulunun doğru bir karar vererek bu adaletsizliğin giderileceğini tahmin ediyorum. Hilmi Güler'e de sesleniyorum. Sadece belediye başkanı değil, bakan olarak da hizmet etti. Güler gibi birisi bu şaibeyi kaldıramaz. Mazbatasını da almasın."

Enver Yılmaz:

04 Nis 2024 - 17:35 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu