ODÜ’den İngiltere’ye

Southampton Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ying Zheng, Ordu Üniversitesi'nde, İngiltere'deki yükseköğretim düzeyleri ile yüksek lisans ve doktora programlarına dair bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi ve gelecekteki iş birliği imkanları hakkında görüşlerini paylaştı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Southampton Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ying Zheng, ODÜ’de; İngiltere’de yükseköğretim, yüksek lisans ve doktora programları ile gelecekteki iş birliği fırsatlarına yönelik bilgilendirmede bulundu.

TÜBİTAK 2221 Konuk Bilim İnsanı Destekleme Programı kapsamında Ordu Üniversitesi’ne gelen Southampton Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ying Zheng tarafından İngiltere’de yükseköğretim, yüksek lisans ve doktora programları ile gelecekteki iş birliği fırsatlarına yönelik konularda konferans gerçekleştirildi.

11 Günlük Eğitim

Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür V. Prof. Dr. Turgay Han, Doç. Dr Ying Zheng ile 11 gün boyunca Yüksekokul öğretim elemanları ve Yabancı Diller Bölümü öğretim elemanlarına sınav hazırlama, ölçme değerlendirme, teknoloji kullanımı ve güncel yaklaşımlarla ilgili iş paketlerini içeren eğitimler verildiğini belirterek; “İngiltere'nin yüksek eğitim sektörünün ve lisansüstü programlarının, Gelecekteki iş birliği fırsatlarının, burs ve destek seçeneklerinin neler olduğunu da keşfettik” dedi.

Konferans sonrası Rektör Prof. Dr. Orhan Baş Doç. Dr. Ying Zheng ve Prof. Dr. Turgay Han’a teşekkür belgesi verdi.

 

04 Nis 2024 - 16:35 Ordu- Eğitim

Mahreç  Nergis Kobak