Enflasyon Vatandaşı Bezdirdi! Ekonomi Düzeltilmeli

Enflasyonun aşırı yükselmesi ve ekonomideki sıkıntılardan şikayet eden Ordulu vatandaşlar, israfın önlenmesini ve ekonominin düzeltilmesini istiyorlar.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Tüm Türkiye’de kendini hissettiren enflasyon ve ekonomik sıkıntılar Orduluları da bezdirmiş durumda. Ordu’da vatandaşlar ekonominin biran önce gerekli adımlarla düzeltilmesi gerektiğinin vurguladılar.

“Ekonomi Mekanizması Bitti”

Emekli olduğunu söyleyen Ordulu Hüseyin Şahin, özellikle kamuda israfın önüne geçilmesi gerektiğini belirterek, “Biz emekliyiz ve bizi zekata muhtaç etti. Ekonomi mekanizması bitti. Daha başka diyeceğim bir şey yok. Ancak öncelikle israfı önleyeceksin. Hükümet elindeki imkanları yandaşlara kullanmayacak ve saçıp savurmayacak” ifadelerini kullandı.

“Ekonomi Politikaları Başarılı Değil”

İsmini vermek istemeyen bir Ordulu da, “Bu ekonomi politikaları başarılı değil. Eskiden ülkemiz bize yetiyordu. Konya ovası, Edirne ve doğuda üretilenler yetiyordu. Bütün fabrikalar satıldı. Yabancıları doldurdular. Benzin 50 lira olmuş ve sen burada domatesi 70 liraya yiyeceksin. Sen mazotu aşağı çekmedikten sonra,  çiftçiye desteklemeyi vermedikten sonra bunu düzeltemezsin” diyerek ekonomi politikasını başarılı bulmadığını söyledi.

Özel Haber: Soner Özdemir

04 Nis 2024 - 16:30 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir